Kategoriler
Kitap

Ertelemeden Kaçınarak Kişisel Hayatınızı Nasıl Geliştirebilirsiniz

Yüzleşelim, günlük yaşamın engelleriyle uğraşmak bizi biraz çıldırtabilir. Düzgün bir organizasyon olmadan, bu yataktan çıkmayı kendi başına bir problem haline getirebilir. Bazen her seferinde bir şeye odaklanmakta zorlanırız, sonunda hiçbir şeyin yapılmadığını buluruz. Ofisten, hane halkına, çocuklara ve maliyeye, uygun bir organizasyon olmadan felaket olabilir. Zamanınızı, eylemlerinizi ve genel düzenlemelerinizi nasıl yöneteceğinizi öğrenmek istiyorsunuz. Başarılı insanlar nasıl ilerleyeceklerini bilirler; planlar, öncelikler belirler ve daima bunu takip ederler. Hayatınızı organize etmenize ve kontrol etmenize yardımcı olacak birçok hizmet var, ancak işte başlamanız için bazı öneriler.

Ertelemeyi durdur
İyi ve kötü erteleyiciler olmasına rağmen, en sık yaşamak için ne yaptığınıza bağlı olarak, hiçbir şey, daha az önemli bir şey veya daha önemli bir şey üzerinde çalışıyorsunuz. Daha önemli şeyler için küçük şeyleri ertelemeyi bırakın. Yine de, her zaman iyi değil. Üzerinde çalışabileceğiniz görevleri ve bir şey tamamlandığında yazmayı deneyin; listenizden çıkarın. Ertelemenin tanımı bir işi yapmaktan ve yerine getirmekten kaçınmaktır. Yapacağınız işi tamamlayarak kişisel hayatınızı geliştirin. Finansman organize olmak için koyduğunuz bir şeyse, bu makbuzları çıkarın ve mali durumunuzun kontrolünü elinize alın. Amacınız kilo vermekse ve bu hayatınızda endişe yarattıysa, sizin için çalışan bir beslenme planı keşfedin ve bugün başlayın. En iyi çözüm egzersize başlamaktır. Yavaş başlayın ve haftada üç gün tam bir programa girin. Egzersiz yapmanın kaslar, zihin, beden vb. İçin neler yapabileceğine şaşıracaksınız.

İstediğinizi yapmak için daha fazla boş zaman tanıyın
Verimliliği artırın ve sizin için boş zaman bulun, ancak imkansız olduğumuzda neredeyse imkansız görünebilir. Daha fazla boş zaman bulmanın anahtarı, yapılması gerekeni organize etmektir. İş yükünüzü yakalamak, egzersiz yapmak, aileniz ve arkadaşlarınızla zaman geçirmekten ve kendi boş zaman aktivitenizi takip etmekten oluşan basit bir liste, bir plan yaparak yapılabilir. Ailenizi öncelik listesine koymak zorunda kalmak biraz garip görünüyor, ancak her şeyi kendiliğinden ve hazırlıksız yaptığınız için ailenizle hiç zaman geçirmediğinizden emin. Düzenli kalarak kişisel hayatınızı geliştirin ve eğlenceye yer açın.

Kendinize huzur verin
Çok az insan mutluluğun nedenini anlar. Birçoğumuz mutluluğun gerçek nedeni olarak arkadaşlara, arabalara ve paraya odaklanıyoruz ve tüm bunları ve enerjimizi bu şeyleri edinmeye adadık. İç huzurun asıl kaynağı iç huzurdadır. Huzurlu bir zihnimiz varsa, mutlu olacağımızı unutmayın. Çevremizdeki tüm olumsuz etkilere ve rahatsızlıklara izin vermeye karar verirsek, dünyadaki tüm paraya sahip olmak bizi tamamen huzurlu hale getirmez. Kendiniz ve aileniz için sağlıklı bir ortam yaratarak kişisel yaşamınızı iyileştirin. İç huzuru kazanmak için adımlar atabilirsiniz. İlk adım, günde en az bir kez meditasyon yapmaktır. Zihninizin hiçbir şeye odaklanmasına izin verin. Ruh halinize girdikten sonra, düşüncelerinizin otlakları otlatmasına izin verin. Buna ek olarak, yaşamak istediğiniz bir yaşamı hayal etmek için zaman ayırmanın yanlış bir yanı yoktur.

Bazen hayal kurmak için adım atarsak, hayallerimizi gerçekleştirmek için harekete geçecek dayanıklılığı buluruz. Hayalleri gerçekçi tutun.

Korkularınızın önüne geçin ve hedeflerinizi fethedin, kişisel gelişim sadece bir plan uzakta!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir