Kategoriler
Kitap

Kişisel Hayatınızı İyileştiren Değerleri Keşfetmek

Değerler bizi bir kişi yapar ve zamanımıza, enerjimize ve paramıza nasıl yatırım yaptığımızı tanımlar. Değerlerimiz yüksek olduğunda, kişisel hayatımızı iyileştirme sınırlarına ulaşabiliriz. Yaşamımız boyunca, zamanımızla ne yapmak istediğimize karar veriyoruz. Zaman çok önemlidir, çünkü zaman çabuk biter. Bu nedenle, zaman harcamak, zamanınızı akıllıca harcamak istiyorsunuz. Akıllıca zaman geçirmek faaliyetleri, eğlenceyi, işi, kaliteli zamanı vb. İçerir.

Ortalama bir kişi gününün çoğunu çalışmaya harcıyor. Günün sonunda televizyon izlerken ya da ailenizle aktiviteler yaparak vakit geçirmek için eve dönerler. Ne yazık ki, aile geçmişte kaldı. Kişisel hayatınızı iyileştirmek istiyorsanız, önce aileyi koymak zorunda kalacaksınız. Eşiniz ve çocuklarınız veya kocanız ve çocuklarınız varsa, ailenizle nasıl zaman geçireceğinizi öğrenmeniz gerekecektir. Ne yazık ki, bunu yapmak için bir iş gününüzden beş veya altı saatiniz var. Kendine zaman da istiyorsun.

Herkes için çalışan bir zaman çerçevesi elde etmek için yeni ilgi alanları keşfetmeyi deneyin. Yeni fikirler keşfettiğinizde, başarının kapılarını açmanıza yardımcı olur. Hayattaki yönleriniz yeni fikirlere dayanıyor. Örneğin, işten sonra çoğu zaman ailenizle vakit geçirmeden eve gelirseniz, ailenizle her gece yemek masasında yemek yemeyi deneyin. Mazeretler için yer bırakmayın. Birlikte ziyafet çekerken, her bir günün nasıl geçtiğini sormaya zaman ayırın. Bunun ilişkileri geliştirdiği kanıtlanmıştır. İlişkinizi geliştirdiğinizde, kişisel gelişim için de yeni bir köprü oluşturuyorsunuz.

Bazı insanların yaptığı en büyük hatalardan biri kötü etkilerle takılmaktır. Kötü etkilerle takılırsanız, zaman kaybedersiniz. Değerleriniz düşük. Şirketi değiştirerek kişisel hayatınızı iyileştirmek için değerlerinizi oluşturmanız gerekecektir. Olumlu etkilerle takılmak istiyorsunuz. Sana bir resim çizeyim.

Arkadaşlarınızla barlarda takılırsanız, zaman kaybedersiniz. Zamanla, özellikle barları ziyaret edip içtikten sonra eve giderseniz mahkeme masrafları, para cezaları ve belki de hapis cezası ile karşı karşıya kalacaksınız. Zamanla, yeni kötü alışkanlıklar öğreneceksiniz. Öğrendiğiniz her kötü alışkanlık hayatınızı ele geçirir, bu da sizi sadece aşağı tutar.

Yeni olumlu etkiler bulmak başarının anahtarıdır. Olumlu düşünen herkes sizi ovuşturur ve iyi alışkanlıklar geliştirmenize yardımcı olur. Sizi önemseyen arkadaşlar bulduğunuzda, içmenize ve araba kullanmanıza izin vermeyen arkadaşlarınız olacak. Geleceğini önemseyen arkadaşların olacak.

Yeni arkadaşlar edinmek için iletişim becerilerini öğrenmelisiniz. Gülümsemekten ve merhaba demekten korkma. Dost olmak yanlış bir şey yok. Ancak bu dünya zararlı niyetleri olan kötü karakterlerle dolu olduğu için iyi bir yargıya varmak gerekir. Buna ek olarak, bugün birçok insan dostu olmaktan korkuyor.

Ancak iletişim kurmayı öğrendiğinizde, sizi daha mutlu bir geleceğe götüren yapı taşlarısınız. İletişim kurulamaması, işletmelerin başarısız olmasının, ilişkilerin kötüleşmesinin, çocukların öldürülmesinin vb. Önde gelen nedenlerinden biridir. İletişim birçok şekilde gelir. Bazen oturduğunuzda ve dinlediğinizde, en iyi öğrendiğiniz jestlere veya vücut dillerine dikkat edin. Gözlem, başarılı bir şekilde kazanmanıza ve kişisel hayatınızı geliştirmenize yardımcı olacak beceriler geliştirmeyi öğrenmenize yardımcı olan nihai anahtardır.

Dünyada birçok seçeneğiniz var. Bu seçenekleri kullanın, bunları kendi yararınıza kullanın ve kişisel yaşamınızı iyileştirme yolundasınız.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir