Kategoriler
Kitap

Kişisel Yaşamınızı Geliştirmek için Cesaret İnşa Edin

Cesaret oluşturduğunuzda, kişisel yaşamınızı geliştirmeye başlarsınız. Cesaret oluşturmak, normalde almayacağınız daha parlak bir gelecek için risk almanıza yardımcı olacaktır. Cesaret oluşturduğunuzda, arkanıza korku koyarsınız. cesaret, korkularınız olduğunu kabul etme sürecidir, ancak bu korkuları yenmek için bir yol bulmaya ve bu korkuların sizi kontrol altına almasına izin vermemeye hazırsınız. Korkularınızı uygun zamanlarda deneyimlemeniz uygundur. Örneğin, bir otobüs yolunuza doğru gidiyorsa, korkmaya hakkınız var. Sağlıklı korku ile ilgili yanlış bir şey yoktur. Sorun, yerine sağlıklı korku ve sağlıksız korkuyu hayatınızdan çıkarmak zorundasınız.

Bir kez cesaret oluşturduğunuzda, sizi hayatta kendinize yönlendirmeyi öğreneceksiniz. Ceza ve ödülleri incelikle kabul etmeyi öğreneceksiniz. Cesur bir insan, eylemlerini gözden geçirirken ve ilerlemek için öğrendiklerini kullanırken, genellikle suçu ve sorumluluğu kabul etmeye motive olur. Cesur insanlar, fırsatlar geldiğinde geri adım atmak yerine öne adım atacaklar. Öte yandan, cesur bir kişi geri çekilecek ve hatalarına incelikle bakacaktır.

Bazen cesur insan kendiliğinden olur. Her gün planlamak asla iyi değildir, çünkü kimse ertesi günün ne getireceğini bilemez. Bir düşünün. Ertesi gün yüzünüzde parçalandığını görmek için her şeyi kaç kez planladınız. Mesela yarın balo oyununa gitmeyi planlıyorum. Yarın gel, bir fırtına, kasırga, kasırga, rüzgar fırtınası veya yağmur fırtınası fikrini değiştirebilir. Planladın ama hava durumunu planladın mı? İlk planınızın başarısız olması durumunda bir yedekleme planı yaptınız mı? Gördüğünüz gibi, planlama her zaman sizin lehinize değil, bu yüzden cesur insanlar bazen kendiliğinden.

Yaşamlarını iyileştirmek isteyen bir kişi rahatlar. Bu kişi planlar başarısız olsa bile rahatlayacaktır. Örneğin, ertesi gün fırtınalanırsa, kişi zamanını işgal etmek ve bu maceraya katılmaktan mutlu olmak için başka bir şey bulur.

Başarılı olmak ve hayatınızı iyileştirmek için size nasıl güveneceğinizi öğrenmeniz gerekecektir. Size güvendiğinizde, başkalarına da güvenebilirsiniz. Ne yazık ki, güvenin bulunmasının zor olduğu bir dünyada yaşıyoruz, ancak size güvendiğinizde, işler ters gittiğinde başkalarını suçlayamazsınız.

Hayatınızı iyileştirmek, yaratıcı ve eleştirel zihninizi kullanmayı içerir. Yeni fikirler yaratabildiğinizde, başarıya giden yoldan çıkıyorsunuz. Bu dünyada birçok seçeneğiniz var, bu seçenekleri bulmak için kaynakları çekmeniz gerekiyor.

Bazen hayatta kendimizi rahatsız hissederiz. Aslında, bu yaygındır. Rahatsızlıklarınızı kabul etmeye hazır mısınız? Belki bir röportajda kendinizin yanlış olduğunu hissedersiniz. Bu rahatsızlığı kabul etmeye ve görüşmeciyi etkilemek için iyi bir konuşma yapmanın bir yolunu bulmak istiyor musunuz? Alternatif olarak, negatif enerjilerin işinize mal olmasına izin vermeye hazır mısınız?

Kabul ediyor musun?
Değiştiremeyeceğiniz şeyleri kabul ediyor musunuz? Üzerinde kontrol sahibi olduğunuz şeyleri kabul ediyor musunuz? Bu insanların nasıl davrandıklarına bakılmaksızın diğer insanları kabul ediyor musunuz? Seni kim olduğun için kabul ediyor musun? Hayatın yolunuza çıkardığı değişiklikleri kabul ediyor musunuz?

Kabul etmek mutluluğun anahtarıdır. İyiyi kötüyle kabul etmeyi öğrendiğinde, nasıl daha mutlu yaşayacağını ve kişisel hayatını nasıl geliştireceğini öğrenebilirsin. Ancak kabul edemiyorsanız, bu makaleyi tekrar okuyun.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir