Kategoriler
Kitap

Farkındalıkta Kişisel Yaşamınızı Geliştirin

Öz farkındalık ile kişisel hayatınızı geliştirin

Kişisel farkındalığınızı geliştirmek için önce geçmişinize ve duygularınıza konsantre olmanız gerekir. Şu an bulunduğunuz yere nasıl geldiniz ve hayatta olmak istediğiniz yere nasıl gidebilirsiniz. Zihninizdeki kaynakları çekmek, kendinizle tanışmanıza yardımcı olacaktır.

Bir kişinin başkalarına güvenebilmesi için kendisini tanıması ve ona güvenmesi gerekir. Başkalarının yargısına bağlı kalmayın, kendi kararınızı kullanın ve sizi yeni bir insan gibi hissettirecektir. Her zaman durmalı ve düşünmelisiniz, böylece size nasıl güveneceğinizi ve kim olduğunuzu nasıl öğreneceğinizi öğreneceksiniz. Yaşadığımız hızlı tempolu dünyada muhtemelen birçok şeyi bir kenara bırakıyorsunuz ve çünkü zamanınız yok. Kendinize zaman ayırın ve bunu yapmadan önce düşünün.

Sana geri bakarken hayat seni bugünkü haline getiren şeylere bak. Tamamen kendiniz olmak ve bu öz farkındalığı geri kazanmak için olumlu bir tutum üzerinde çalışın.

Sizi mutlu ve başarılı yapan şeyler yapmaya başlayın. Kendinize ve başkalarına mutluluk getirin, kendinizi iyi hissetmenizi ve hayatınıza neşe getirmenizi sağlayacaktır. Mutlu olduğunuzda daha az stres yaşarsınız.

Yoga yapınız ve gelişmenize yardımcı olmak için meditasyon yapınız. Meditasyon çok pratik gerektirir, bu yüzden yoga uygulamalarını kullanırken sabırlı olun ve sonuçların gece boyunca gerçekleşmesini beklemeyin.

Dergi yazarak kendinizi yeniden keşfetmeye çalışın. Nasıl hissettiğin, hayatta ne istediğin hakkında yaz; hepsini kaydet, ilerledikçe sonuçları yaz. Bu, neyin önemli neyin önemli olmadığına karar vermenize yardımcı olacaktır. Neyin önemli neyin olmadığını bilmek, içinizdeki değeri ortaya çıkaracaktır. Hayattaki değerlerinizi bilmek, kişisel farkındalığın anahtarıdır ve kişisel gelişiminiz ve mutluluğunuz her geçen gün daha iyi olacaktır.

Bunları gerçekleştirmek istediğinizde bazı hedefler ve son tarihler belirleyin. Öğrenmenize ve esnek olmanıza olanak tanıyan hemen harekete geçin. Açık fikirli bir çalışma ile ve diğer insanlardan öğrenin. Hedeflerinizde sizi destekleyecek birini bulmak ve nereye gitmek istediğiniz hakkında konuşmanız gerektiğinde dinlemek, onları kolaylaştırmaya yardımcı olacaktır.

Geçmişte yaptığınız yolu değiştirmek zorunda kalacaksınız; hatalarla öğrenirsiniz ve onların tekrar olmasını istemezsiniz. Yeni sonuçlar istiyorsunuz ve hataları tekrar yaparsanız bunu yapabilirsiniz.

Kişisel farkındalığınızı oluşturduktan sonra kişi olarak büyüyeceksiniz. Kendinizi ve diğerlerini kabul edeceksiniz, daha fazla özgüvenli ve motive olacaksınız. Öz-farkındalığınız sizi büyüttüğünde, bir insan olarak daha fazla fayda sağlayacak ve hayatınızda yapmak istediğiniz her şeyde daha başarılı olacaktır.

Hayatınızın kontrolünü elinizde tutun; Hayatının seni ele geçirmesine ve kontrol etmesine izin verme. Kendinizi ve zihninizi anlayarak kendinizi nasıl bulacağınızı, neyin yanlış gittiğini bilir ve düzeltirsiniz. Hayatınızı dengede tutmak, mutlu olmak için öz-farkındalığınızı olması gereken yerde tutmak ve hayatınıza değer katabilmenizden daha iyi hissetmeniz için çok önemlidir.

Mutlu insanlar cömert ve verir. Mümkün olduğunca çok verin ve daha fazlasını vermek için itin. Ne kadar çok verirseniz o kadar iyi hissettirecek ve zor ve zor zamanları unutabileceksiniz. Noel burada olduğundan, özel bir hediye seçerek, hiçbir şeyi olmayan bir kişi için sarın.

Kategoriler
Kitap

Kişisel Hayatınızı İyileştirmek İçin Alışkanlıkları Değiştirme

Alışkanlıklar, ah bu kötü alışkanlıklar. Alışkanlıklar eğitim, etkiler, gözlem ve uygulamadan geliştirilmiştir. Yaşamımız boyunca, bazıları iyi, bazıları kötü olan birçok alışkanlık geliştiriyoruz. Tutabileceğimiz iyi alışkanlıklar, ancak eğer bir kişi hayatını iyileştirmek istiyorsa, kötü alışkanlıklar bir zam yapmak zorunda. Ancak kötü alışkanlıklardan kurtulmak, özellikle bir bağımlılık söz konusu olduğunda kolay değildir. Bu nedenle alışkanlıklarınızı nasıl değiştirebileceğinizi öğrenmek için birkaç adım atabiliriz.

Bahaneler üretmek:
İnsanlar hayat bahane ederek dolaşıyorlar. Bir kişi karmaşık bir şey gördüğünde, genellikle sorunla neden baş edemediklerini bahane ederler. “Bu benim olduğum gibi.” Bu, dünyada milyarlarca kez duyduğumuz yaygın bir sorundur. Bununla birlikte, hayatınızı iyileştirmek için dışarıdaysanız, “Bu beni başarıdan engelleyen bir şey ve bunu değiştirme gücüm var.

Başarının ilk anahtarı mazeret bırakmayı bırakmaktır. Gerçeği nasıl söyleyeceğinizi öğrenin. Gerçek şu ki, kişisel yaşamınızı geliştirmenize yol açan tek cevap budur. Gerçeği söylemeyi öğrendikten sonra, yeni davranışlar ve alışkanlıklar öğrenmeye kendini adaman gerekecek.

Yeni bir alışkanlık seçerek taahhüt edebilirsiniz. Bugün daha fazla su içmeyi planlıyorum. Bazılarımız sudan nefret ediyor, ama su daha sağlıklı yaşama şeklimiz. Hayatınızı kurtaracak bir şeyden vazgeçmek yerine, bugün daha fazla su içeceğimi söylemeye başlayın. İlk birkaç gün cam içmeye başlasanız bile değişiklikler yapıyorsunuz.

Bugün başkalarını ve kendimi yargılamayı bırakacağım. Bu, insanların dünyada yaptığı yaygın bir hatadır. Başkalarını ve kendilerini yargılamak için zaman harcıyorlar. Bu onları hiçbir yere götürmez ama bir kaos dünyasında. Yatağınızı yaparsınız, içinde uyumayı öğrenmelisiniz, bu yüzden yollarınızı değiştirmelisiniz. Yargılama sadece gökyüzündeki Efendimiz içindir.

Olumsuz düşünüyor musunuz? Bunu değiştiremem. Hayatım saçmalık dolu, artık sallayamıyorum. Neden ben? Bana zulmetti diyerek kafama bir etiket koyan. Hayatınızı olumsuz düşünerek ve olumsuz çağrışımlar söyleyerek geçiriyorsanız, bugün yollarınızı değiştirmeyi deneyin. Mesela, bir şeyi değiştirebilirim ve değiştireceğim. Hayatın saçmalıklarla dolu olduğunu söylemek yerine, gerçeği kabul et ama hayatını daha iyi hale getirmek için ilerle. Neden benim ortak bir soru, neden kimse bilmiyor, ama bunu kabul etmeliyiz, daha iyi kararlar vermeliyiz ve ilerlemeliyiz. Zulüm görürseniz, size bu şekilde hissettiren ne yaptığınızı sorun. Sizi ağırlayan arkadaşlarınız veya aile üyeleriniz var mı? Eğer öyleyse, popolarını yola koy ve yeni arkadaşlar edin. Hayatta hiç kimse sürekli acı çekmeye değmez. Değişiklik yapma gücünüz var, ancak diğer insanları değiştirme gücünüz yok.

Hayatınızı iyileştirmek için değişiklikler yapmaya başladığınızda, küçük başlayın. Silahı atlamak yerine, bebeğe başarı için adımlar atın. Çok fazla insan gece boyunca değişmeye çalışır. Bu sadece hayal kırıklığına yol açar.

Hayatınızı ve alışkanlıklarınızı değiştirmek için çalışırken destek ve geri bildirim aradığınızdan emin olun. Sadece başarıya giden yolu yürümek zorunda değilsiniz. Geri bildirim kütüphanenizde, İnternet’te, kolejlerde vb. Bulunur. Bu kanallar boyunca da destek bulacaksınız. Güvendiğiniz birinden sizi desteklemesini isteyin ve gerektiğinde size geri bildirimde bulunun.

Kategoriler
Kitap

Kişisel Hayatınızı İyileştiren Değerleri Keşfetmek

Değerler bizi bir kişi yapar ve zamanımıza, enerjimize ve paramıza nasıl yatırım yaptığımızı tanımlar. Değerlerimiz yüksek olduğunda, kişisel hayatımızı iyileştirme sınırlarına ulaşabiliriz. Yaşamımız boyunca, zamanımızla ne yapmak istediğimize karar veriyoruz. Zaman çok önemlidir, çünkü zaman çabuk biter. Bu nedenle, zaman harcamak, zamanınızı akıllıca harcamak istiyorsunuz. Akıllıca zaman geçirmek faaliyetleri, eğlenceyi, işi, kaliteli zamanı vb. İçerir.

Ortalama bir kişi gününün çoğunu çalışmaya harcıyor. Günün sonunda televizyon izlerken ya da ailenizle aktiviteler yaparak vakit geçirmek için eve dönerler. Ne yazık ki, aile geçmişte kaldı. Kişisel hayatınızı iyileştirmek istiyorsanız, önce aileyi koymak zorunda kalacaksınız. Eşiniz ve çocuklarınız veya kocanız ve çocuklarınız varsa, ailenizle nasıl zaman geçireceğinizi öğrenmeniz gerekecektir. Ne yazık ki, bunu yapmak için bir iş gününüzden beş veya altı saatiniz var. Kendine zaman da istiyorsun.

Herkes için çalışan bir zaman çerçevesi elde etmek için yeni ilgi alanları keşfetmeyi deneyin. Yeni fikirler keşfettiğinizde, başarının kapılarını açmanıza yardımcı olur. Hayattaki yönleriniz yeni fikirlere dayanıyor. Örneğin, işten sonra çoğu zaman ailenizle vakit geçirmeden eve gelirseniz, ailenizle her gece yemek masasında yemek yemeyi deneyin. Mazeretler için yer bırakmayın. Birlikte ziyafet çekerken, her bir günün nasıl geçtiğini sormaya zaman ayırın. Bunun ilişkileri geliştirdiği kanıtlanmıştır. İlişkinizi geliştirdiğinizde, kişisel gelişim için de yeni bir köprü oluşturuyorsunuz.

Bazı insanların yaptığı en büyük hatalardan biri kötü etkilerle takılmaktır. Kötü etkilerle takılırsanız, zaman kaybedersiniz. Değerleriniz düşük. Şirketi değiştirerek kişisel hayatınızı iyileştirmek için değerlerinizi oluşturmanız gerekecektir. Olumlu etkilerle takılmak istiyorsunuz. Sana bir resim çizeyim.

Arkadaşlarınızla barlarda takılırsanız, zaman kaybedersiniz. Zamanla, özellikle barları ziyaret edip içtikten sonra eve giderseniz mahkeme masrafları, para cezaları ve belki de hapis cezası ile karşı karşıya kalacaksınız. Zamanla, yeni kötü alışkanlıklar öğreneceksiniz. Öğrendiğiniz her kötü alışkanlık hayatınızı ele geçirir, bu da sizi sadece aşağı tutar.

Yeni olumlu etkiler bulmak başarının anahtarıdır. Olumlu düşünen herkes sizi ovuşturur ve iyi alışkanlıklar geliştirmenize yardımcı olur. Sizi önemseyen arkadaşlar bulduğunuzda, içmenize ve araba kullanmanıza izin vermeyen arkadaşlarınız olacak. Geleceğini önemseyen arkadaşların olacak.

Yeni arkadaşlar edinmek için iletişim becerilerini öğrenmelisiniz. Gülümsemekten ve merhaba demekten korkma. Dost olmak yanlış bir şey yok. Ancak bu dünya zararlı niyetleri olan kötü karakterlerle dolu olduğu için iyi bir yargıya varmak gerekir. Buna ek olarak, bugün birçok insan dostu olmaktan korkuyor.

Ancak iletişim kurmayı öğrendiğinizde, sizi daha mutlu bir geleceğe götüren yapı taşlarısınız. İletişim kurulamaması, işletmelerin başarısız olmasının, ilişkilerin kötüleşmesinin, çocukların öldürülmesinin vb. Önde gelen nedenlerinden biridir. İletişim birçok şekilde gelir. Bazen oturduğunuzda ve dinlediğinizde, en iyi öğrendiğiniz jestlere veya vücut dillerine dikkat edin. Gözlem, başarılı bir şekilde kazanmanıza ve kişisel hayatınızı geliştirmenize yardımcı olacak beceriler geliştirmeyi öğrenmenize yardımcı olan nihai anahtardır.

Dünyada birçok seçeneğiniz var. Bu seçenekleri kullanın, bunları kendi yararınıza kullanın ve kişisel yaşamınızı iyileştirme yolundasınız.

Kategoriler
Kitap

Ertelemeden Kaçınarak Kişisel Hayatınızı Nasıl Geliştirebilirsiniz

Yüzleşelim, günlük yaşamın engelleriyle uğraşmak bizi biraz çıldırtabilir. Düzgün bir organizasyon olmadan, bu yataktan çıkmayı kendi başına bir problem haline getirebilir. Bazen her seferinde bir şeye odaklanmakta zorlanırız, sonunda hiçbir şeyin yapılmadığını buluruz. Ofisten, hane halkına, çocuklara ve maliyeye, uygun bir organizasyon olmadan felaket olabilir. Zamanınızı, eylemlerinizi ve genel düzenlemelerinizi nasıl yöneteceğinizi öğrenmek istiyorsunuz. Başarılı insanlar nasıl ilerleyeceklerini bilirler; planlar, öncelikler belirler ve daima bunu takip ederler. Hayatınızı organize etmenize ve kontrol etmenize yardımcı olacak birçok hizmet var, ancak işte başlamanız için bazı öneriler.

Ertelemeyi durdur
İyi ve kötü erteleyiciler olmasına rağmen, en sık yaşamak için ne yaptığınıza bağlı olarak, hiçbir şey, daha az önemli bir şey veya daha önemli bir şey üzerinde çalışıyorsunuz. Daha önemli şeyler için küçük şeyleri ertelemeyi bırakın. Yine de, her zaman iyi değil. Üzerinde çalışabileceğiniz görevleri ve bir şey tamamlandığında yazmayı deneyin; listenizden çıkarın. Ertelemenin tanımı bir işi yapmaktan ve yerine getirmekten kaçınmaktır. Yapacağınız işi tamamlayarak kişisel hayatınızı geliştirin. Finansman organize olmak için koyduğunuz bir şeyse, bu makbuzları çıkarın ve mali durumunuzun kontrolünü elinize alın. Amacınız kilo vermekse ve bu hayatınızda endişe yarattıysa, sizin için çalışan bir beslenme planı keşfedin ve bugün başlayın. En iyi çözüm egzersize başlamaktır. Yavaş başlayın ve haftada üç gün tam bir programa girin. Egzersiz yapmanın kaslar, zihin, beden vb. İçin neler yapabileceğine şaşıracaksınız.

İstediğinizi yapmak için daha fazla boş zaman tanıyın
Verimliliği artırın ve sizin için boş zaman bulun, ancak imkansız olduğumuzda neredeyse imkansız görünebilir. Daha fazla boş zaman bulmanın anahtarı, yapılması gerekeni organize etmektir. İş yükünüzü yakalamak, egzersiz yapmak, aileniz ve arkadaşlarınızla zaman geçirmekten ve kendi boş zaman aktivitenizi takip etmekten oluşan basit bir liste, bir plan yaparak yapılabilir. Ailenizi öncelik listesine koymak zorunda kalmak biraz garip görünüyor, ancak her şeyi kendiliğinden ve hazırlıksız yaptığınız için ailenizle hiç zaman geçirmediğinizden emin. Düzenli kalarak kişisel hayatınızı geliştirin ve eğlenceye yer açın.

Kendinize huzur verin
Çok az insan mutluluğun nedenini anlar. Birçoğumuz mutluluğun gerçek nedeni olarak arkadaşlara, arabalara ve paraya odaklanıyoruz ve tüm bunları ve enerjimizi bu şeyleri edinmeye adadık. İç huzurun asıl kaynağı iç huzurdadır. Huzurlu bir zihnimiz varsa, mutlu olacağımızı unutmayın. Çevremizdeki tüm olumsuz etkilere ve rahatsızlıklara izin vermeye karar verirsek, dünyadaki tüm paraya sahip olmak bizi tamamen huzurlu hale getirmez. Kendiniz ve aileniz için sağlıklı bir ortam yaratarak kişisel yaşamınızı iyileştirin. İç huzuru kazanmak için adımlar atabilirsiniz. İlk adım, günde en az bir kez meditasyon yapmaktır. Zihninizin hiçbir şeye odaklanmasına izin verin. Ruh halinize girdikten sonra, düşüncelerinizin otlakları otlatmasına izin verin. Buna ek olarak, yaşamak istediğiniz bir yaşamı hayal etmek için zaman ayırmanın yanlış bir yanı yoktur.

Bazen hayal kurmak için adım atarsak, hayallerimizi gerçekleştirmek için harekete geçecek dayanıklılığı buluruz. Hayalleri gerçekçi tutun.

Korkularınızın önüne geçin ve hedeflerinizi fethedin, kişisel gelişim sadece bir plan uzakta!

Kategoriler
Kitap

Kişisel Yaşamınızı Geliştirmek için Cesaret İnşa Edin

Cesaret oluşturduğunuzda, kişisel yaşamınızı geliştirmeye başlarsınız. Cesaret oluşturmak, normalde almayacağınız daha parlak bir gelecek için risk almanıza yardımcı olacaktır. Cesaret oluşturduğunuzda, arkanıza korku koyarsınız. cesaret, korkularınız olduğunu kabul etme sürecidir, ancak bu korkuları yenmek için bir yol bulmaya ve bu korkuların sizi kontrol altına almasına izin vermemeye hazırsınız. Korkularınızı uygun zamanlarda deneyimlemeniz uygundur. Örneğin, bir otobüs yolunuza doğru gidiyorsa, korkmaya hakkınız var. Sağlıklı korku ile ilgili yanlış bir şey yoktur. Sorun, yerine sağlıklı korku ve sağlıksız korkuyu hayatınızdan çıkarmak zorundasınız.

Bir kez cesaret oluşturduğunuzda, sizi hayatta kendinize yönlendirmeyi öğreneceksiniz. Ceza ve ödülleri incelikle kabul etmeyi öğreneceksiniz. Cesur bir insan, eylemlerini gözden geçirirken ve ilerlemek için öğrendiklerini kullanırken, genellikle suçu ve sorumluluğu kabul etmeye motive olur. Cesur insanlar, fırsatlar geldiğinde geri adım atmak yerine öne adım atacaklar. Öte yandan, cesur bir kişi geri çekilecek ve hatalarına incelikle bakacaktır.

Bazen cesur insan kendiliğinden olur. Her gün planlamak asla iyi değildir, çünkü kimse ertesi günün ne getireceğini bilemez. Bir düşünün. Ertesi gün yüzünüzde parçalandığını görmek için her şeyi kaç kez planladınız. Mesela yarın balo oyununa gitmeyi planlıyorum. Yarın gel, bir fırtına, kasırga, kasırga, rüzgar fırtınası veya yağmur fırtınası fikrini değiştirebilir. Planladın ama hava durumunu planladın mı? İlk planınızın başarısız olması durumunda bir yedekleme planı yaptınız mı? Gördüğünüz gibi, planlama her zaman sizin lehinize değil, bu yüzden cesur insanlar bazen kendiliğinden.

Yaşamlarını iyileştirmek isteyen bir kişi rahatlar. Bu kişi planlar başarısız olsa bile rahatlayacaktır. Örneğin, ertesi gün fırtınalanırsa, kişi zamanını işgal etmek ve bu maceraya katılmaktan mutlu olmak için başka bir şey bulur.

Başarılı olmak ve hayatınızı iyileştirmek için size nasıl güveneceğinizi öğrenmeniz gerekecektir. Size güvendiğinizde, başkalarına da güvenebilirsiniz. Ne yazık ki, güvenin bulunmasının zor olduğu bir dünyada yaşıyoruz, ancak size güvendiğinizde, işler ters gittiğinde başkalarını suçlayamazsınız.

Hayatınızı iyileştirmek, yaratıcı ve eleştirel zihninizi kullanmayı içerir. Yeni fikirler yaratabildiğinizde, başarıya giden yoldan çıkıyorsunuz. Bu dünyada birçok seçeneğiniz var, bu seçenekleri bulmak için kaynakları çekmeniz gerekiyor.

Bazen hayatta kendimizi rahatsız hissederiz. Aslında, bu yaygındır. Rahatsızlıklarınızı kabul etmeye hazır mısınız? Belki bir röportajda kendinizin yanlış olduğunu hissedersiniz. Bu rahatsızlığı kabul etmeye ve görüşmeciyi etkilemek için iyi bir konuşma yapmanın bir yolunu bulmak istiyor musunuz? Alternatif olarak, negatif enerjilerin işinize mal olmasına izin vermeye hazır mısınız?

Kabul ediyor musun?
Değiştiremeyeceğiniz şeyleri kabul ediyor musunuz? Üzerinde kontrol sahibi olduğunuz şeyleri kabul ediyor musunuz? Bu insanların nasıl davrandıklarına bakılmaksızın diğer insanları kabul ediyor musunuz? Seni kim olduğun için kabul ediyor musun? Hayatın yolunuza çıkardığı değişiklikleri kabul ediyor musunuz?

Kabul etmek mutluluğun anahtarıdır. İyiyi kötüyle kabul etmeyi öğrendiğinde, nasıl daha mutlu yaşayacağını ve kişisel hayatını nasıl geliştireceğini öğrenebilirsin. Ancak kabul edemiyorsanız, bu makaleyi tekrar okuyun.

Kategoriler
Kitap

Kişisel yaşam kalitenizi artırmak

Kişisel hayatınız bir kargaşa içinde, benlik saygınız nasıl? Herkes her zaman gelişime açıktır; yine de bazılarımız diğerlerinden daha fazlasına ihtiyaç duyar.

Kendinize ‘iyileştirmek için ne yapmam gerekiyor?’ Diye sorduğunuzda kendinizi geliştirmenin yolları vardır. Belki oturmak ve kendiniz hakkında sevmediğiniz şeylerin bir listesini yazmak yardımcı olabilir. Bunlardan en önemlilerini en üstte, en önemsizlerini en altta yapmalarına öncelik verdiğinizden emin olun. Her geçen gün daha iyi olduğunu düşündüğünüzü kontrol ederek bu listede her gün çalışın. Unutmayın, sadece yanına bir kontrol koyduğunuz için onları geliştirmeyi bırakmayın. Değişiklik yapmak zaman alır, ancak bunu yapabilirsiniz.

Gerekirse gönüllü değilse tam veya yarı zamanlı mı çalışıyorsunuz? Meşgul ol ve evin etrafında hiçbir şey yapmadan yalan söyleme. Meşgul olmak ve başkalarına yardım etmek her zaman yardımcı olur. Başkalarına yardım ederek, dünyadaki birisinin sizden daha kötü olduğunu öğrenirsiniz. Bir iş, özellikle bir fatura ödeme konusunda stresli iseniz ve ödemek için para yoksa her zaman yardımcı olur. Yaptığınız her dolar dünden bir dolar daha fazla.

Kütüphanede günde birkaç saat veya haftada sadece bir gün çalışmak için gönüllü olun. En yakın hastane, yalnız olanlarla konuşmak için hiçbir şey yoksa ve onları görmeye kimse gelmiyorsa, muhtemelen bir gönüllüye ihtiyaç duyar. Başkalarına yardım etmek her zaman kendinizi daha iyi hissetmenizi sağlar, özellikle de onlardan zevk aldıklarını veya bundan faydalandıklarını görebiliyorsanız.

Kendiniz için her gün biraz zaman ayırın. Kendinize iyi bakmazsanız, başkalarına iyi davranamazsınız. Bir baloncuk küveti çizin ve rahatlayın, yalnız yürüyün veya kütüphaneye gidip okuyun, okumak ve rahatlamak için bir kitap eve getirin. Her gün kendiniz için küçük bir şey gerçekten rahatlamanıza yardımcı olur ve kendinizi daha iyi hissetmenizi sağlayabilir.

Biraz egzersiz yapmaya ne dersiniz; Eğer zaten yapmıyorsanız, deneyin ve stresi hafifletmeye nasıl yardımcı olduğunu görün. Bir süre sonra, yalnız veya bir arkadaşınızla egzersiz yapmayı dört gözle bekleyeceğinizi fark edeceksiniz. Bir arkadaşınızla yürürseniz sorunlarınız hakkında konuşmayın, hızınızı artırın ve hava durumu hakkında ya da belki yarın için yapacağınız bir şey hakkında konuşun. Sonunda kendinizi ne kadar iyi hissettiğinizi ve kendinize iyi baktığınızı fark edeceksiniz.
Çok fazla TV izliyor musun? Bazen haberler bir kişiyi depresyona sokabilir, ancak yine de eğitici olabilir ve arkadaşlarınızla veya ailenizle tartışmanız için bir şeyler verebilir. Hava durumunu ve yürürken yarın ne olması gerektiği hakkında konuşun; yağmur yağacak mı yoksa kar yağacak mı. Haberler başka insanlarla konuşurken iyi bir sohbet ediyor.

Dışarı çıkın ve belki haftada bir kez birini ziyaret edin. Evden çıkın ve evdeyken evinizi temizlemekten başka bir arkadaşınızla birlikte olun. Eğer yoksa, birçok arkadaş yeni arkadaşlar edinmeye gider. Arkadaşlarla tanışmak, zamanınızı gönüllü hale getirirken yapabileceğiniz bir şeydir; kütüphanede kitap okurken kütüphaneciyle konuşun. Yeni arkadaşlar konuşmak istediğiniz her yerde olabilir. Birisiyle her konuştuğunuzda yeni bir tane yapmıyorsanız korkmayın; sadece kendiniz ve başka biri hayatınızda ihtiyacınız olan veya istediğiniz arkadaş olmak için orada olacaktır.

Hayatın kısa olduğunu hatırlayın, burada ve orada biraz iyileştirmeye ihtiyacınız varsa, sorun değil. Hiç kimse mükemmel değildir ve sadece sahip olduğunuz yaşam kalitesini değiştirebilirsiniz.

Kategoriler
Kitap

Yoga ile Kişisel Yaşamınızı Geliştirin

Yoga bir egzersiz değildir, bir uygulamadır. Yoga, tüm vücudunuzu bir araya getirmek için tüm vücudunuzu yönlendirmeye yöneliktir. Yoga, zihni bedenle bir araya getirerek yerine oturmasını sağlar ve bu da kişinin genel yaşamını iyileştirmesine yardımcı olur.

Herkesin sağlığını ve düşüncesini izlemek için bir veya daha fazla yardıma ihtiyacı var. Yoga uygulamak hepimizi mükemmel kılar, bize meditasyon yapmayı öğretir ve aynı zamanda bu korkunç stresi hafifletmeye yardımcı olur. Stresi hafifletmeye yardımcı olmanın yanı sıra, yoga uzuvlarımızı, zihnimizi güçlendirir, bizi yeniler ve hatta kilo vermemize yardımcı olur. Enerji seviyemiz artacak çünkü daha iyi hissediyoruz.

Yoga yapmaya başlarken yavaş ve kolay alın. Vücudunuzu aynı anda farklı duruşlara zorlamayın. Vücudunuzun yapabileceğinden daha fazlasını yaparsanız, kendinize zarar verebilirsiniz. Herhangi bir egzersiz programı gibi, yavaş gitmeniz ve ona bağlı kalmanız gerekir. Hemen bir fark görmeyebilirsiniz, ama orada takılın ve zamanla gelecektir.
  
Sadece yoga yapmak için dışarı çıkıp tüm yeni egzersiz kıyafetlerini satın almayın. İhtiyacınız olan tek şey terler ve rahat bir gevşek üst kısım. Belki bir süre sonra bir yoga matı satın almak isteyebilirsiniz, ancak çoğu spor salonu bunları sağlayacaktır. Nerede olursanız olun, yer paspası için bir havlu kullanarak pratik yapabilirsiniz.

Dayanamayan bir kişiyseniz ve esnek değilseniz, bu bir sandalyede yapılabilir. Öyleyse dur ya da otur. Her zaman olmak istediğin kişi olabilirsin. Bu kasları daha güçlü hale getirin ve bu zihni daha iyi hissetmeyle birlikte şekillendirin ve hedefinize ulaşacaksınız.

Alerjin var mı; gürültü çalışıyor ve gözleriniz su, tıkanmış ve sadece soğuk havalarda iyi hissetmiyorum. Yoga uygulamak, yavaş nefes alması ve duruşu ile bağışıklık sistemini güçlendirmeye ve dengelemeye yardımcı olabilir. Sinir sistemi rahatlar ve virüsü sakinleştirir.

Uykuya dalmak veya uykuda kalmak zor mu? Yatağa sürünmeden önce yatağa ya da yere döşemeyi deneyin. Dinlenmek için meditasyon yapmak için iyi bir zaman. Avuç içi yukarı bakacak şekilde sırt üstü yatırın ve başınızdan başlayın. Baştan başlayın ve ayağınıza ulaşıncaya kadar boynundan ve yavaşça gevşetin. Mümkün olduğunca sık egzersiz yapın ve bu, tüm vücudu gevşettikten sonra uyumanıza yardımcı olacaktır.

Masanızda oturan ofiste, parkta meditasyon yapabileceğiniz her yerde yoga yapabilirsiniz. Bir sandalyede otururken yan yana bükün, başınızı yan yana ve öne ve arkaya döndürün, kollarınızı başınızın üzerine koyun ve gerdirin. Bu hareketleri sandalyenizde rahatlarken yaparken gözlerinizi kapatın ve tüm düşüncelerin içeri girip çıkmasına izin verin.

Stresli ve yavaş nefes almayı öğrenmek ve sonra uyku gelmek zorunda, Yoga çocuklardan büyükanne ve büyükbaba için her yaş için yararlı olabilir. Çocuklar yanınızda durarak zihni ve bedeni güçlendirmek için pratik yapabilirler ve büyükanne ve büyükbaba sandalyede oturabilirler. Meditasyonla birlikte güçlenmek ve rahatlamak herkes için iyidir. Her şey sizin için daha kolay.

Yoga kalbiniz için de iyi olabilir. Kalp daha da güçlenecek, epilepsiden muzdarip biri yoga uygulamaktan faydalanabilir çünkü beyni uyarır; yapılan bir çalışmada bazı insanlar, yaşadıkları nöbet miktarını azalttığını söylüyor. Yoga, zihinlerini rahatlatarak zihinsel özürlülere yardım ederek iyi düşünmelerine izin verdiği bilinmektedir.

Bir kişinin neden Yoga’yı denemek isteyebileceğine dair birkaç fikir verdim, bu yüzden devam edin ve tadını çıkarın.

Kategoriler
Kitap

Kişisel Yaşam Nasıl Geliştirilir

Kişisel Yaşam Nasıl Geliştirilir

Bazılarımız bu arzuyu görmezden gelmesine rağmen, hayatımız boyunca hepimiz olabileceğimiz her şey olma arzusu vardı. Çoğu zaman, gerçekten keyif aldığımız bir şey yapma fırsatını kaçırdığımızı fark etmeden rahatlık alanımızda kalabiliriz. Tabii ki, para iyi olabilir, faturalarınız ödenir ve tekrar ile çalışmayı kolay bulursunuz. Yine de mutlu musun?

Kişisel hayatınızı iyileştirmeye hazır olduğunuzda, isteklerinizi ihtiyaçlara dönüştürmelisiniz. Başarılı olmalıyım. Harika bir ebeveyn olmalıyım. Bu promosyona ihtiyacım var. İlişkimi kaydetmem gerekiyor vb.

Kendi yaşam koçunuz nasıl olunur
Birçoğumuz, hayallerimizin asla gerçekleşmeyeceğine kendimizi ikna etmek için zaman harcıyoruz. Hayallerimizin hiçbir şey ifade etmediğini hissedebiliriz. Zayıf benlik saygısı yaşam kalitesini engeller. Ayrıca, kendi koçunuz olmayı da özlüyorsunuz. Olumsuz düşünceleri, genel kişisel yaşamınızı iyileştirmenize yardımcı olacak olumlu yansımalara dönüştürebilirsiniz. Bir dahaki sefere kendinizi yıkıcı bir düşünür haline dönüştürmek, derin nefes almak ve kendimi sevdiğimi söylemek gibi hissediyorum. Uzun yürümeyi ve alışkanlıkla neyi başarmak istediğinizi düşünmeyi öğrenin. Planlar belirleyin, hedeflerinizi yazın ve bu hedeflere ulaşmak için harekete geçin. Basit bir şey öğrenmek isteyebilirsiniz. Daha iyi bir aşçı olmayı öğrenin. Çocuklara bağırmayı kes.

Daha iyi olmak için nasıl adımlar atılabilir:
Olumlu düşünmek, genel kişisel hayatı iyileştirmek için harika bir başlangıçtır. Kendinizi iyi etkilerle kuşatmak daha iyi davranışlar edinmenizi teşvik edecektir. Bu yeni alışkanlıkları günlük olarak uygulamayı öğreneceksiniz. Engellerinizi ele geçirdikten sonra, yazdığınız kötü davranışların listesini işaretleyebilirsiniz.

Kişisel gelişim ve büyüme için ipuçları:
Hayır demeyi öğrenin. Bazılarımız için, doğal içgüdülerimiz bizi başkalarına yardım etmek için doğru yönde yönlendirir. Bununla birlikte, diğer insanların ihtiyaçlarına sürekli olarak bakmak için ihtiyaçlarınızı feda mı ediyorsunuz? Kendinizi on beş dakika kadar şımartmak için her gün zaman ayırıyor musunuz? Kendinizi çok zayıflayan kalıcılığı durdurmak için harekete geçiyor musunuz?

Kendinizi çok ince yayırsanız, endişeli ve depresif hissedeceğiniz için uykusuz gecelere yol açar. Sürekli kendinizi dramanın merkezinde tutuyor musunuz? Öyleyse, başkalarının sizi sürüklemesine izin vermeyin. Sizi aşağı sürükleyen ve kontrolünüzün ötesine geçen durumlardan uzak durmaya çalışın. Hayattaki yanlış öğelere odaklanıyorsanız, genel kişisel hayatı iyileştirmezsiniz.

Yeterince iyi olmadığınızı mı söylüyorsunuz? Güçlü olmadığını mı söylüyorsun? Yeterli olmadığını mı düşünüyorsun? Ne elde edeceğinizi, aldığınız şey üzüntüye neden olduğunda hak ediyor musunuz?

Bazı insanlar için olumsuzluklara odaklanmak kolaydır, bu da devam eden depresyona neden olur. Mülakatlarda bu kişilerden biriyseniz, nitelikleriniz, becerileriniz, vb. Sorulduğunda, kötü niteliklerinizi karıştırmaktan bahsediyorsa, şimdi durmanız gerekiyor. Yaptığınız şey başarmak için fırsatlarınızı ortadan kaldırmak. Kendimiz yüksek derecede konuşmaya gelince, bazılarımız kelimelerle kaybolur. Bazı insanlar için bu bencil veya gürültülü görünüyor, ama öyle değil. Kendi en iyi arkadaşın olmayı ve kendine sık sık övgü vermeyi öğren. Kendinize odaklanmayı ve her hareketinizi eleştirmeyi bırakın ve geçmişteki hataları unutun ve geleceğinize odaklanın. Elbette söylemesi yapmaktan daha kolay diyebiliriz; yine de çaba gösterirseniz inandığınızdan daha kolaydır. Çoğu zaman, kendi eylemlerimizin tüm sorumluluğunu üstlenmiyoruz. Hatalarımız veya talihsizliklerimiz nedeniyle başkalarını suçlayan bir hayat yaşamayı tercih ediyoruz. Geçmiş hataları saplantı haline getirmeyin, inkar içinde yaşayın ve hayatınızın nasıl gelişeceğini görmek için başkalarını suçlamayı bırakın. Hepimiz hayatta kötü seçimler yaparız. Bu yaşamın bir parçası. Hatalarınızdan ders alın ve ilerleyin. Her yeni deneyime bir öğrenme noktası olarak davranın. Daha sonra, genel kişisel hayatı iyileştirmek için nasıl uyanacağımızı öğrenebiliriz.

Kategoriler
Kitap

Kişisel Yaşamınızı İyileştirme Hakkı

Sağlıklı yaşamak

Daha sağlıklı bir insan için asıl şey, doğru egzersizi yemek ve düzenli olarak aile doktorunuzu ziyaret etmektir. Bunların hepsi sizin daha sağlıklı bir parçanızdır ve eğer daha sağlıklıysanız kendiniz hakkında daha iyi hissedersiniz. Bugün sahip olduğumuz en büyük sorunlardan biri, çoğu insanın doğru yememesi. Dünya uyanıkken, yüz tempolu bir dünya tarafından acele ettiğimiz için hala uygun beslenme alışkanlıklarından yoksundurlar.

Doğru yemek için ne yapmam gerekiyor?
Doğru yemek yemek, bazılarımız için zor bir şeydir ve diğerleri için yapmak daha kolaydır. Sağlıklı beslenme bu günlerde büyük bir sorundur. Bazılarımız için yemekleri doğru şekilde düzeltmenin daha pahalı olması nedeniyle daha sağlıklı yiyecekler almak zordur. Onlar sadece .50 $ için bir somun ne zaman bir somun 2.50 $ bir somun maliyet mal olan bir somun ekmek satın almak zorunda kalmadan gerçek kelime yapma bir sürü insan vardır. ve onlar için kötü olduğunu bilmeleri ama karşılayabilecekleri tek şey bu. Yani doğru yemek de senin için zor olabilir. Seçeneklerimiz var. Kendi ev bahçenizi yetiştirebilirsiniz; maliyetinin bir kısmı için kendi ekmeğinizi pişirin vb.

Yiyebileceğim bazı şeyler nelerdir?
Doğru yiyebileceğiniz şeylerden bazıları sebze, süt ürünleri, yüksek proteinli yemekler vb. Sağlıklı kalmanıza yardımcı olan belirli bir miktarda yağ, karbonhidrat vb.
Aile doktorunuzdan bir liste alabilir veya temel dört yiyecek grubu hakkında bilgi almak için kütüphaneye gidebilirsiniz. Doğru yemek yiyemiyorsanız, o zaman belki de fazla yememelisiniz. Ek olarak, bazı eksizyonlar yapın; eksizyon her zaman iyidir. Dört temel besleyici gıda grubunu karşılayamasanız bile egzersiz sağlığınızı artıracaktır. Buna ek olarak, size yiyecek malzemeleri sunabilecek birçok hizmetiniz var.

Doğru yemek yemeyi nasıl öğrenebilirim?
Nasıl yemek yediğini öğrenmek istiyorsanız, yerel kütüphaneden kitaplarda okuyabilirsiniz ya da belki doktorunuzla konuşmak isteyebilirsiniz. Doktorunuz size bunu nasıl yapacağınızı ve vücudunuz için doğru yolu söyleyebilir. Sadece bir geceye atlayıp seninle ilgili her şeyi değiştiremezsin. Başlamak ve öğrenmek için zaman ayırmalısınız. Hayatımız boyunca yanlış yiyen bazılarımız için, bunu gece boyunca yapmak zor olurdu. Sonra tekrar, başkalarının onunla herhangi bir sorunu olmayabilir. Konumunuzu düşünmek ve ilerlemek istiyorsunuz.

Doğru yer alırsam daha iyi hissedecek miyim?
Doğru yemek yersen çok daha iyi hissedeceksin. Doğru yemek yemenin nasıl hissettiğimizle ilgisi vardır. Besin eksikliğimiz varsa, depresif, hasta vb. Hissettirebiliriz. Gıdalarımızdan vitamin aldığımız için, günlük programınıza doğal vitamin rejimlerini de dahil etmek isteyebilirsiniz.

Kendimiz hakkında iyi hissettirmek için her gün ihtiyacımız olan doğru vitaminler. Yediklerimizden birçok vitamin alıyoruz. Vitaminler bizi bir insan gibi hissettiren şeydir. Bu nedenle, doğru beslenir ve vücudunuzun çalışması gereken günlük doğru vitaminleri alırsanız, kendiniz hakkında çok daha iyi hissedeceksiniz ve bu da kişisel yaşamınızı iyileştirmenize yardımcı olacaktır.

Kategoriler
Kitap

Kişisel Yaşamınızı İyileştirme Niyetlerini Keşfetmek

Niyetlerinizi nasıl keşfedersiniz:

İyi niyetler hayatınızı iyileştirmek için en iyi seçimdir. Kötü niyetleriniz varsa, açgözlülük, kıskançlık, nefret ve benzeri ile dolu bir işarettir. Tüm bu olumsuz etkileri hayatınızdan çıkarmak istiyorsunuz. Niyetler güçlü. Niyetler başkalarına hedeflerimizin nereye gittiğini söyler. Bizim amacımız bu. Niyetler, hedeflerimize ulaşmamıza yardımcı olan amacımızdır.

Niyetlerinizi öğrenmek için çaba göstermelisiniz. Bazen huysuz hissedeceksiniz ve dişlerinizi sıkacaksınız, ancak öğrenmeye devam ederken tünelin sonunda bir ışık göreceksiniz. Peki ya bazı niyetleriniz kötü ise. Gerçekliğe, insanlığa ve kusurlara hoş geldiniz. Yine de, bu kötü niyetleri iyi düşüncelere dönüştürebilirsiniz. Niyetlerinizi bulmanın anahtarı keşfetmeyi düşünmektir. Yıldızlara ulaşma kararlılığını edinin, sizi öğrenin, ne istediğinize karar verin ve ilerleyin. Sizi başarıya götürecek daha sağlıklı düşünceler, alışkanlıklar, davranışlar vb. Geliştirebilmeniz için harekete geçin.

Giriş sistemi:
Her zaman bir kişinin niyetlerini yazmasına yardımcı olur. Niyetlerinizi kağıda girdiğinizde, sizi keşfetmenize yardımcı olur. Birçok kişi yazmayı sevmez, ancak bir günlük tutarsanız, büyüme aşamanızı görmek için daha sonra tekrar bakabilirsiniz. Duygularınızı, düşüncelerinizi, fikirlerinizi ve benzeri şeyleri not etmek günde sadece birkaç dakika sürer.

İlgi alanlarınıza ve güçlü yönlerinize aşağıdakiler dahilinde erişim:
İlgi alanlarınıza erişmek için önce oturmanız ve ne istediğinizi düşünmeniz gerekir. Ne istediğinize karar verdiğinizde, bir plan yazmanız, hedefler koymanız ve harekete geçmeniz gerekir. İstediğinizi elde etmek için hareket edin. Güçlü yönlerinize erişmek için yeteneklerinizi ve yeteneklerinizi test edin. En iyi ne yapabilirsin? Kişisel yaşamınızı geliştirmek için yeteneklerinizi ve yeteneklerinizi nasıl kullanabilirsiniz?

İçinize eriştiğinizde, kendi yaşam standardınızı belirlemek için hareket edebilirsiniz. Başkaları için yaşamayın; sizin için yaşamayı öğrenmek yerine. İlerledikçe, meslek yollarınızı keşfedin. Gelecekte sevdiğiniz işin tadını çıkarıyor musunuz? Gelecekte hiçbir yerde aynı şirkette çalıştığınızı görüyor musunuz? Kendinizi sıkışmış görürseniz, durumunuzu iyileştirmenin bir yolunu bulmak için seçeneklerinizi kontrol edin. İlginizi çeken işleri belirleyerek işe başlayabilirsiniz. Ne yapmak istediğinizi keşfettikten sonra, hedeflerinize ulaşmak için stratejiler oluşturun. Harekete geçin ve ilerleyin.

Nasıl yapılır:
Sizi ve hangi seçeneklerin mevcut olduğunu keşfedin. Kaynakları çekin. Aslında, kaynaklar oluşturun. Kaynaklar başarının kapılarını açan anahtardır. Niyetlerini kontrol et. Sizin için ideal meslek nedir? Varlıklarınızı çekin ve bunları kendi yararınıza kullanın. Sizi mutlu eden yeni bir kariyer bulmanıza yardımcı olacak bir iş araması yapın. Daima planlarınızı takip edin. Asla pes etme ve sonuç isteme.

Hedeflerinize ulaşmak için isteklerinizi keşfedin.

Özel ihtiyaç ve isteklerinizi kaydederek harekete geçin. Geliştirdiğiniz iç resimleri gözden geçirin ve size kişisel yaşamınızı nasıl geliştirebileceğinizi anlatan sesleri dinleyin. Yanlış yaptığımızda bize söyleyen sevimli küçük şeyli ma jigger’imiz var. Daha sağlıklı yaşamak için bilincinizi eğitmeyi öğrenin. İçimizde içgüdüler denilen başka bir tatlı var. İçgüdülerini yeniden kurmayı ve dinlemeyi öğren. Dinleme, kişisel yaşamınızı iyileştirmenize yardımcı olan anahtardır. Vücudunuzun ihtiyaçlarını nasıl tanıyacağınızı da öğrenin.