Kategoriler
Makale

Grup İçin El Sanatları Fikri: Duvar Resmi Yapın

Zanaat fikirlerinin çoğu, çocuklar veya yetişkinler olsun, bireylere yöneliktir. Bazen birlikte çalışan bir grup çocuk için işe yarayan bir zanaat fikrine sahip olmak istersiniz. Birlikte duvar resmi yapmak bir grup için işe yarayan bir fikirdir. Birlikte çalışarak, paylaşılan bir alanı süslemek için bir şeyler yaratıyorsunuz. Bireysel el sanatları sergilenebilir, ancak benzersiz bir eşya genellikle neredeyse aynı olan bir eşya grubundan daha etkilidir. Ek olarak, bazen çocukların el işi, onun gibi olsun ya da olmasın, sadece eve alındıklarında kargaşaya dönüşür ve annem onu ​​atmadan çok uzun sürmez. Bir grup duvar resmi yapma sanatı, birkaç hafta boyunca sergilenebilir ve kimsenin evinde karışıklık yaratmaz.

Bir çocuk grubu duvar resmi için temel malzemeler dondurucu kağıttır. Dondurucu kağıt yaklaşık 18 inç genişliğinde ve çok zor. Bir tarafı plastik kaplıdır. Bu, yiyeceğe yerleştirilmek üzere tasarlanmış olan taraf. Üzerine çizim yapma ve işleri diğer tarafa yapıştırma şansınız artacaktır. Sınıf veya grup duvar resimleri çok sayıda farklı tasarım öğesi içerebilir. Bazı parmak boyalarını karıştırabilir ve çocukların kağıt üzerinde el izleri (hatta ayak izleri!) Yapmasını sağlayabilirsiniz. Sevdikleri resimler için eski döküm dergilerini ve renkli katalogları incelemelerini ve resimleri kesmelerini ve yapıştırmalarını sağlayabilirsiniz. Kalem, boya kalemi veya jel kalem kullanarak karalamalar, tasarımlar, imzalar, sloganlar veya resimler ekleyebilirler. Duvar resmine de yapıştırma yapıştırıyorlar. Bu zanaat fikri çok esnek!

Duvar resmi yapmak için, bir şekilde grupla ilgili bir konu seçin. Örneğin, grup izcilerse ve kamp yapmayı öğreniyorlarsa, duvar resmi kampla ilgili öğelerin resimlerini içerebilir. Dinozorları öğreniyorsanız, onları tema olarak kullanabilirsiniz. Düşmek için sevimli bir duvar resmi yapan gerçekten dağınık bir proje istiyorsanız, parmak boyasını sonbahar renklerinde karıştırın. Çocukların her biri, ön kollarını ilk önce kahverengi boyaya koyarak bir ağaç yapabilir. Sonra ağacın gövdesini yapmak için kollarını kağıdın üzerine koyuyorlar. Parmak izlerini, kollarının üst kısmında beş kısa kol olacak şekilde yaymaları gerekir. Yaprakları yapmak için, çocuklar diğer sonbahar renklerinde boyalar kullanarak ağacın her yerine parmak izi yaparlar. Karıştırırken parmak boyasına birkaç damla bulaşık deterjanı eklerseniz, çocukların kollarını temizlemek daha kolay olacaktır. Bu zanaat fikri için eski kıyafetleri veya önlükleri olduğundan emin olun.

Küçük okul öncesi çocuklar, hayvan temalı bir duvar resmi yapmaktan hoşlanırlar. Muhtemelen, başlayacak hayvan dergisi resimlerini bulmalı ve kesip çıkarmalı ve ardından çocukların yapıştırma için istediklerini seçmelerine izin vermelisiniz. Tutkal çubukları küçük çocuklar ile kullanmak için temiz. Resimlerin bir kısmını baş aşağı yapıştırırlar. Bekle ve azarlama. Bu zanaat fikrinde önemli olan süreçtir. Çocuklar, parmak boyasına batırılmış hayvan çerez kesicilerini de duvardaki hayvanları damgalamak için kullanabilirler. Kağıdı, masaya yapıştırmanız gerekebilir, böylece çocuklar çalışırken kayamaz.

Yetişkinlerin sıklıkla yaptığı bu zanaat fikrinin ayrıntılı bir formu, bir temanın etrafında bir yorgandır. Gruptaki her kişi, grubun ne anlama geldiğini gösteren bir yorgan karesi oluşturur. Bu yorgan kareler, kumaş kalemlerle renklendirilebilir veya patchwork veya aplike hazırlanmış olabilir. Yine, zanaat fikri bir grup dayanışma oluşturmak ve bir sanatçının diğerine olan becerilerini vurgulamak değil. Yorganın üst kısmı tamamlandığında, onu bağlamak ya da yormak için bir grup projesi olabilir. Özel bir merkezi yere asılabilir veya takdir edilen bir lider veya üyeye verilebilir.

Kategoriler
Makale

Koçluk Neden Takım Yönetimine Gidilir?

“Koka” kelimesini duyduğunuzda aklınıza ilk gelen şey nedir? Bir basketbol takımını erkek / kadın ile yön bağırarak hayal ediyor musunuz? Ya da belki bir erkek / kadın ileri geri hareket eden ve oyuncuların isimlerini söyleyen bir futbol takımı?

Koçluk artık spor takımlarına ayrılmamaktadır; artık liderlik ve yönetimde anahtar kavramlardan biri. Koçluk neden popüler?
 
Koçluk oyun alanını düzleştirir.

Koçluk, Daniel Goleman tarafından önerilen altı duygusal liderlik stilinden biridir. Dahası, liderlerin durumsal liderlik bağlamında uyguladıkları bir davranış ya da roldür. Bir liderlik tarzı olarak, koçluk bir grubun veya ekibin üyeleri yetkin ve motive olduğunda, ancak bir kuruluşun uzun vadeli hedefleri hakkında bir fikri olmadığında kullanılır. Bu iki seviyeli koçluk içerir: takım ve bireysel. Takım koçluğu üyelerin birlikte çalışmasını sağlar. Bir grup bireyde, herkes bir hedefe aynı düzeyde yetkinlik ve bağlılık gösteremez veya paylaşamaz. Bir grup, farklı taahhüt düzeylerine sahip oldukça yetkin ve orta derecede yetkin üyelerin bir karışımı olabilir. Bu farklılıklar üyeler arasında sürtünmeye neden olabilir. Koçluk lideri, üyelerin beklentilerini dengelemelerine yardımcı olur. Ayrıca, koçluk lideri farklı bakış açılarını yönetir, böylece ortak hedef kişisel hedefler ve ilgi alanlarına ulaşır. Büyük bir organizasyonda liderlerin, personelin kişisel değerlerini ve hedeflerini, kuruluşun kişisel değer ve hedefleriyle uyumlu hale getirmeleri gerekir, böylece uzun vadeli talimatlar alınabilir.

Koçluk güven ve yetkinlik geliştirir.

Bireysel koçluk işte durumsal liderlik örneğidir. Düzenli geri bildirimler sırasında iyi performans göstererek üyelerin güvenini bire bir oluşturmayı; ve üyenin kariyer planlama ve mesleki gelişim yönündeki güçlü ve zayıf yönlerini değerlendirmesine yardımcı olarak yetkinliği artırmak. Bireyin yetkinlik ve bağlılık düzeyine bağlı olarak, bir lider daha az deneyimli üyeler için daha fazla koçluk davranışı uygulayabilir. Genellikle, bu yeni personel durumunda olur. Doğrudan denetim otoritesi daha tanımlanmış görevler verir ve yeni personel için düzenli geri bildirimler düzenler ve yetkinlik ve güven arttıkça temsilci seçmeyi desteklemek için koçluk, yönlendirme ve destekleyici rollerini yavaş yavaş azaltır.

Koçluk bireysel ve takım mükemmelliğini teşvik eder.

Mükemmellik alışkanlıksal iyi uygulamanın bir ürünüdür. Toplantıların düzenliliği ve yapıcı geri bildirim alışkanlıkların belirlenmesinde önemlidir. Üyeler, takım hedeflerine ulaşmak için hangi bilgi, beceri ve tutumları algıladıklarını kendilerinin güçlü yönleri ve iyileştirme alanları için sürekli olarak değerlendirme alışkanlığını yakalarlar. Bu süreçte bireysel mükemmellik kazanırlar. Örnek olarak müzikal bir orkestra söz konusudur: her üye farklı bir çalgı çalar. Farklı enstrümandan müziğin uyumunu sağlamak için üyeler, bir topluluk olarak pratik yapmanın yanı sıra parçadaki parçalarını parlatacaklar. Sonuç olarak, bir enstrüman çalar olarak bireysel olarak gelişirler.

Koçluk, ortak hedeflere yüksek bağlılık geliştirir.

Bir koçluk lideri, acil hedeflere ulaşmayı bir kuruluşun vizyonuna yönelik uzun vadeli hedeflerle dengeler. Daha önce de belirtildiği gibi, kişisel hedeflerin organizasyonel veya takım hedefleri ile uyumlu hale getirilmesi ile kişisel çıkarlar kontrol altında tutulmaktadır. Üyeler, resmi ve gayri resmi görüşmeler yoluyla sürekli olarak iletişim kurarak, ilham alır ve motive olurlar. Kısa vadeli takım hedeflerinin kurumsal hedeflerle uyumlu hale getirilmesi; ve bu hedeflere ulaşmak için bir eylem planı yapmak, üyelerin ortak hedeflerine yönelik artan motivasyon ve bağlılığın sürdürülmesine yardımcı olabilir.

Koçluk değerli liderler üretir.

Örneğin liderlik koçlukta önemlidir. Bir koçluk lideri, vaaz ettiklerini uygulayamadığı zaman güvenilirliğini kaybeder. Bu, bir koçluk liderinin iyi organize edilmesi, kendi alanında son derece yetkin olması, açıkça iletişim kurması ve geri bildirimi teşvik etmesi ve kuruluşun vizyon-misyon-hedefleri hakkında net bir fikri olması gerektiği anlamına gelir. Vicarious ve bilerek öğrenme sayesinde, üyeler koçluk liderinden aynı iyi uygulamaları ve tutumları yakalar ve onları koçluk liderlerine dönüştürür. Bir üye iyi bir koçluk deneyimlerse, resmi liderlik rollerine emanet edildiğinde de aynı şeyleri yapması muhtemeldir.

Dikkat edilmesi gereken bazı sözler: koçluk liderlik tarzlarından sadece biridir. Ortaya çıkan ekibin profiline bağlı olarak diğer beş duygusal liderlik tarzı ile birlikte yapılabilir. Dahası, bir liderlik tarzı olarak koçluk, fiziksel, duygusal ve zihinsel olarak çoğu zaman koçluk yapmanızı gerektirir çünkü iki koçluk içerir: bireysel ve takım. Üyeleriniz, özellikle kriz zamanlarında her durumda vazgeçen veya kefalet eden son kişi olmanızı bekliyor. Bir koçluk lideri, koçluğun her bir bireye ve tüm ekibe zaman ayırmayı gerektirdiğinin farkında olmalıdır. Üstelik, üyelere koçluk yaparken, aynı zamanda gelecekteki koçları da geliştirdiğinizden, sorumlulukların daha büyük olduğu.

Kategoriler
Makale

“Sizi Gerçekten Ne İşaretliyor?” Kendinize sormanız gereken 10 soru: kendini geliştirmeye hazırlık

Olabildiğin her şey ol, ama her zaman orduda değil. Sık sık kendimi hayatımdan bir şeylerin olduğu gibi memnun görüyorum, ama tabii ki gerçek meselelerin nerede tartışılacağı başka bir şey düşünmek zor.

Hala daha derin ve daha anlamlı bir şey peşindeyim.

Yani hepimiz problemlerle doluyuz. Dürüst olmak gerekirse, olması gereken her şey olmamız için bizi rahatsız etmemeli hatta engellememelidir. Çocuklar gibi özlemler, kısa ömürlü ya da rüyaya tutunabildiğimiz sürece içimizde yaşamaya devam etmelidir. Yaşlı bir köpeğe yeni numaralar öğretemeyeceğinizi söylüyorlar� yoksa değil mi?

1. Gerçekten ne istiyorum?
Yaş sorunu. Hayatınızla yapmak istediğiniz pek çok şey ve gün boyunca devam etmek için çok az zaman.

İyi olduğunuz bir şey bulmak, gelişmeye doğru bu küçük adımı gerçekleştirmenize yardımcı olabilir. Titizlik buna değdiğini bilmek için anahtardır.

2. Gerçekten değişmeli miyim?
Bugünün nesli başka bir ‘kendini’ yeniden tanımlama seviyesine ulaştı ya da en azından çocukların söylediği bu. Genç yeğenlerden ve yeğenlerden oluşan bir orduya sahip olmak bana akne ve hatta belki de karışıklıktan çok daha kötü şeylerin olduğunu öğretti. Peki bu yaşam tarzınıza nasıl uyuyor?

Tarih bize bir şey öğretmişse, yaşadığımız hayat budur. Yetmişli yıllarda parti tarzının genç nesillere hitap etmeyeceğini, ama dans etmenin partinin bir parçası olup olmadığını görmeye çalışın. Break dansta kemiklerini kırmaktan çok nasıl dans ettiklerini gösterdikten sonra alkışlayın.

3. Tüm bunların parlak tarafı nedir?
Çevremizde bu kadar çok şey oluyorsa, tünelin sonunda o ışığı düşünmek için bile yer yok gibi görünüyor. Çok fazla inceleme yapmadan yine de olumlu bir şey olarak görebiliriz. Ve eğer tünelin sonunda bir trense, onu bir gezintiye çıkarın ve dünyayı neyin döndürdüğünü görün!

4. Yaptığım işte rahat mıyım?
Hangi ayakkabılar, çantalar, gömlekler ve neyin olmadığına karar vermek için her zaman kolay ve doğru yol vardır. Kendinizi benzersiz biri olarak görmek dahi değildir, yoksa yaptığımız her şeyde hepimiz aynı şekilde olacağız. Çeşitlilik, denenmesi gereken çok ilginç ve heyecan verici sorular getiriyor.

5. Kendim için yeterince şey yaptım mı?
Siz mi var, ya da yapmak istediğiniz başka bir şey var mı? Her yönden hoşnutsuzluk büyük dozlarda tehlikeli olabilir, ancak küçük miktarlarda asla yapmayı hayal edemeyeceğiniz şeyleri görebilir ve yapabilirsiniz.

6. Bugün olduğum yerde mutlu muyum?
Bu haksız bir soru, bu yüzden bir cevap olsun! Çocuklarınıza iyi ve sevgi dolu bir anne ya da baba olmayı seviyorsunuz, sonra bir çentik al! Çocuklarınız sizi sonsuza dek sevecek. Aynı şey günlük yaşam için de geçerli!

7. Karşı cinse hitap ediyor muyum?
Belki de buna bir cevabım yok ama yine de deneyemeyeceğim anlamına gelmiyor. İster şekillendirin, ister kıyafetlerinizi veya saçlarınızı nasıl giydiğinizi değiştirin, hatta insanlara karşı tutumunuzu değiştirin, her zaman kendi yararınıza olacağını unutmayın.

8. Ne kadar alabilirim?
Sanırım bu durumda, çok fazla veya çok az şeylere sahip olmak gibi bir şey yok, ama gerçekten ne kadar kötü ihtiyacınız olduğuna dair daha fazla şey var. Çok para istiyorum, inkar etmek yok, ama soru şu ki, bunun için ne kadar çalışmak istiyorsun?

9. Beni ne motive ediyor?
Seni ne motive eder? Kendiniz için bulmanız gereken bir cevap. Herkesi mutlu edebilecek çok şey var, ama birini seçmek en zor kısım olabilir. En sevdiğiniz yiyeceklerin bir porsiyonunu bir büfede yiyemeyeceğiniz gibi değil ve hepsi bu. Sadece parça parça deneyin.

10. Sizi Gerçekten Ne İşaretliyor?
Yani? Sizi gerçekten ne yapar? Her zaman olmak istediğiniz her şey hakkında olabilirsiniz, ancak çok zor görünebilecek bir şey elde etmenin, o yolculuğa başlamadan önce vazgeçmek olduğunu zaten fark etmek. Her zaman hatırlayın, kişisel gelişim sadece geçmeniz gereken fiziksel veya felsefi değişiklikle ilgili değildir, aynı zamanda gerçekten istediğiniz bir şeydir.

Kategoriler
Makale

Olmak İstediğiniz Kadar Mutlu

Hemen hemen herkes Bobby McFerrin’in hit endişesi ‘Endişelenme, Mutlu Ol’ duydu. Şarkının herkese mutlu olma mesajını iletmek için çok akılda kalıcı bir yolu var. Bobby Mcferiin’in basit mesajı elbette birçok insanı endişelenmemelerini söyleyerek yaptı.

Mutlu, esnek ve iyimser bir yaşam sürmek harikadır ve sağlığınız için de iyidir. Mutlu olmak aslında sizi hayatın stresinden korur. Stres, kalp hastalığı, kanser ve inme gibi başlıca ölüm nedenleriyle bağlantılıdır.

Söylenen daha iyi şeylerden biri – ‘Hayatta her zaman aynı kalacak tek şey değişimdir’ ve hayatımızda istersek gerekli değişiklikleri yapma gücümüz vardır. Kendimizi dayanılmaz bir durumda bulsak bile, değişeceği bilgisinde her zaman teselli bulabiliriz.

Sosyal ağlar veya ilişkiler mutluluk için gereklidir. İnsanlar farklıdır, insanları kim ya da ne oldukları için kabul eder, çatışmalardan, sürekli tartışmalardan kaçınır ve her türlü kızgınlığı salıverir. Eğer argümanlar kaçınılmaz görünüyorsa hala durumu anlamak için çaba göstermeye çalışın ve bununla iyi geçinebilirsiniz.

Mutluluk aslında herkesin içinde bulunur, bir yaşamı daha güzel ve daha sağlıklı hale getirmenin bir yoludur.

Mutlu olmak nispeten kolaydır, sadece mutlu bir insan olmaya karar verin. Abraham Lincoln, çoğu insanın çoğu zaman ne kadar mutlu veya stresli olduğunu, ne kadar rahat veya sıkıntılı olduğunu, görünümlerinin ne kadar parlak veya donuk olacağını seçebileceğini gözlemledi. Seçim gerçekten basit, mutlu olmayı seçin.

Bunu yapmanın birkaç yolu vardır.
  
Minnettar olmak büyük bir tavırdır. Teşekkür edecek çok fazla şeyimiz oldu. Taksi şoförüne güvenli bir şekilde eve getirdiğiniz için teşekkür ederiz, harika bir akşam yemeği için aşçıya teşekkür edin ve pencerelerinizi temizleyen adama teşekkür edin. Ayrıca postacılarınıza size postalarınızı getirdiği için teşekkür edin, yerinizi güvenli hale getirdiği için polise teşekkür edin ve hayatta olduğunuz için Tanrı’ya şükredin.

Haberler streslidir. Daha az olsun. Bazı insanlar günlük haber dozları olmadan günlerine başlayamazlar. Deneyin ve düşünün, duyduğumuz veya okuduğumuz haberlerin% 99’u kötü haber. Güne kötü haberlerle başlamak, mantıklı bir şey gibi görünmüyor.

Dini bir bağlantı da önerilir. Şarkı söyleme, ayinler, ilahiler, dualar ve meditasyonlarla dini bir grubun parçası olmak iç huzuru besler.

Zamanını yönet. Zaman paha biçilemez ve boşa harcanamayacak kadar önemlidir. Zaman yönetimi, zamanlama, hedef belirleme, planlama, yapılacaklar listesi oluşturma ve öncelik belirlemeyi içeren bir kurallar listesi olarak görülebilir. Bunlar, verimli bir kişisel zaman yönetimi becerisi geliştirmek için anlaşılması gereken zaman yönetiminin temel temelleridir. Bu temel beceriler, arzu ettiğiniz sonuçları elde etmek için size ekstra rezerv sağlayabilecek her becerinin daha ince noktalarını içerecek şekilde daha iyi ayarlanabilir.

Her gün gülün ve gülün. İyi bir şaka duydun mu? Arkadaşlarınıza veya ailenize bunu anlatın. Dedikleri gibi -‘Kaşı en iyi ilaçtır ‘.
  
Etrafınızdaki insanlara duygularınızı, duygularınızı, arkadaşlığınızı ve tutkunuzu ifade edin. Muhtemelen eylemlerinizi karşılık vereceklerdir. Hayal kırıklığına öfkelenmemeye çalışın, bu sağlığınız için kötü. Bunun yerine, onları daha fazla yaralanmaya veya kimseye zarar vermeyecek şekilde ifade etmenin yollarını bulun.
  
Çok çalışmak büyük kişisel memnuniyet getirir. Görevlerimizi bitirme konusunda yetkin olma hissi verir. Başarılar hepimiz için gereklidir, bize bir değer duygusu verir. Zamanınıza layık hissettiğiniz şeyler üzerinde çalışın.
 
Öğrenme eğlenceli bir alıştırmadır. Her gün yeni bir şeyler öğrenmeye çalışın. Öğrenmek aynı zamanda ufkumuzu genişletmemizi ve genişletmemizi sağlar. Ve gelecekte bize daha fazla fırsat verebilir.

Koşun, koşun, yürüyün ve vücudunuzun yaptığı diğer şeyleri yapın. Canlı hissediyorum.
 
Yüksek sesler, toksinler ve tehlikeli yerler gibi olumsuz unsurlara maruz kalmaktan kaçının.

Bunlar mutlu olmak için her gün yapabileceğiniz birkaç basit şey.

Ve her zaman Abraham Lincoln’ün sözünü hatırlayın, “Çoğu insan aklını hazırladıkları kadar mutlu.”

Kategoriler
Makale

Bir Koleksiyon Koleksiyon Hobi Başlatın ve Evinizi Güzelleştirin

Koleksiyon yapmak eğlenceli bir hobidir ve toplanacak en ilginç şeylerden biri sanat koleksiyonlarıdır. Birçok farklı ürün sanat eserleriyle boyanabilir ve koleksiyonda bulunan bir sanat eseri haline gelir. Hobi meraklıları, testere bıçakları ve sanat eserlerinin boyandığı ahşap yumurtalar gibi şeyler toplarlar. İnsanlar bile tasarım halılarını sanat olarak toplarlar. Bir diğer sanat koleksiyon hobisi ise, Bradford Exchange gibi şirketler tarafından üretilen sınırlı sayıda plaka, yüksük, Noel süsü ve figürin toplamaktır. Ve elbette, birçok insan güzel sanatlar resimleri toplar.

Koleksiyonda sanat hobisi olan bir kişi muhtemelen eserlerini takdir ettiği favori sanatçılarını bulacak. Geçmiş veya şimdiki bir sanatçıya odaklanmayı seçebilirler veya birçok sanatçının yapıtlarından birini seçebilirler. Öte yandan, puro, vahşi hayvanlar veya piyano müziği gibi sevdikleri bir temanın etrafında sanat ve sanat objeleri toplayabilirler.

Bir sanat koleksiyoncusu, orijinal bir Van Gogh’a yüzbinlerce dolar harcayacak parası olan zengin bir insan olarak düşünülebilir. Bununla birlikte, daha mütevazı araçlara sahip bir insan da sanat toplayabilir. Posta kartları başlamak için iyi bir yer. Sanat müzesi hediyelik eşya dükkanlarının çoğu, bazı önemli kazanımlarıyla basılan yüksek kaliteli, parlak kartpostallar sunar. Birinin gerçekten takdir ettiği bu kartları alarak, herkesin bir sanat koleksiyonu olabilir.

Ebay iyi bir sanat koleksiyonudur, ne tür sanat veya koleksiyon size düşkün olursa olsun. Aslında, yeni başlıyorsanız, seçimler ve seçenekler çok zor olabilir! Sadece kendi eşyalarını satabileceğin gibi başkalarının da eşyalarını alabileceğini unutma. Bu, bütçe üzerindeki etkiyi biraz daha az güçlü hale getirmelidir. Sanat koleksiyonlarını ucuz bir şekilde toplamak için diğer fikirler bit pazarlarını araştırmak, tasarruf dükkanları ve garaj satışlarıdır. Bir başkasının hangi hazineden kurtulabileceğini asla bilemezsin.

Sanat koleksiyonuyla ilgili güzel bir şey, sanatçıların dünyanın her yerinde bulunabileceğidir. Sanat koleksiyoncusu, ne tür bir yeteneğin daha ucuza ve eve yakın olabileceğini öğrenmek için yerel sanat gösterilerini, müzeleri ve sanatçının buluşma yerlerini araştırmalıdır. Bazı sanat eserlerinin yerel lezzeti nedeniyle, sanat koleksiyonları iyi bir seyahat hatırası. Örneğin, sanatçı Linda Barnicott, Pittsburg, Pennsylvania çevresinde bulunan manzara, bina ve yer resimlerinde uzmanlaşmıştır. Benzer şekilde, koleksiyonerler hemen hemen her yerde yerel sanatçıyı bulabilirler.

Bir sanat koleksiyonuna hobi sizi yaşama ilgi gösterecek ve size sanat şaheserleri ile dolu bir ev verecek. Etrafınızdaki hoş ve ilginç şeylerden hoşlanıyorsanız, bugün sanat koleksiyonuna hobi edinmeyi düşünün.

Kategoriler
Makale

“Patron kim?” Kontrolü ele almanın 10 yolu (zaman yönetimi, hedef belirleme, kayıt izleme)

İlk bakışta, pozitif düşünme ve Dikkat Eksikliği Bozukluğu’nun (ADD) birbirleriyle hiçbir ilgisi yok gibi görünüyor. Ancak ADD’li birçoğumuz olumsuz düşünme kalıpları geliştiririz çünkü zorluklarımız ve sık sık bunalmış olma duygularımız yüzünden hayal kırıklığına uğrarız. Bu olumsuz görünüm, bu zorlukları yönetmemizi ve ilerlememizi daha da zorlaştırıyor.

Olumlu düşünme uygulamak, ADD’li kişilerin güçlü yönlerimize ve başarılarımıza odaklanmasını sağlar, bu da mutluluğu ve motivasyonu artırır. Bu da, ilerlemek için daha fazla zaman harcamamızı ve aşağı ve sıkışmış hissetmek için daha az zaman harcamamızı sağlar. Aşağıdaki ipuçları daha olumlu düşünme modellerine geçmenize yardımcı olacak pratik öneriler sunar:

1. Kendinize iyi bakın
İyi yemek yerken, egzersiz yaparken ve yeterince dinlenirken pozitif olmak çok daha kolaydır.

2. Minnettar olduğunuz şeyleri kendinize hatırlatın
Stres ve zorluklar, kendinize hayatta doğru olan şeyleri sürekli olarak hatırlattığınızda o kadar da kötü görünmüyor. Durmak ve iyi şeyleri takdir etmek için günde sadece 60 saniye ayırmak büyük bir fark yaratacaktır.

3. Varsayımlarda Bulunmak İçin Kanıt Bulun
Beğenilmeme veya kabul edilmeme korkusu bazen başkalarının ne düşündüğünü bildiğimizi varsaymamıza neden olur, ancak korkularımız genellikle gerçeklik değildir. Bir arkadaşınızın veya aile üyenizin kötü ruh halinin yaptığınız bir şeyden kaynaklandığından veya iş arkadaşlarınızın sırtınızı döndüğünüzde gizlice dedikodu yaptığından, konuşup onlara sorduğundan korkuyorsanız. Endişelenecek bir şey olduğunu kanıtlamadığınız sürece yanlış bir şey yaptığınızdan endişe ederek zaman kaybetmeyin.

4. Mutlakları Kullanmaktan Kaçının
Hiç bir partnere “HER ZAMAN geç kaldın!” ya da bir arkadaşınıza şikayet ettiniz “ASLA beni aramayın!” ‘Her zaman’ ve ‘asla’ gibi mutlak düşünmek ve konuşmak, durumu olduğundan daha kötü gösterir ve beyninizi belirli insanların teslim edemeyeceğine inanmaya programlar.

5. Olumsuz Düşüncelerden Çıkarın
Eğer yargılamazsan, düşüncelerin senin üzerinde herhangi bir güce sahip olamaz. Kendinizi olumsuz bir düşünceye sahip olduğunuzu fark ederseniz, ondan ayrılın, tanık olun ve onu takip etmeyin.

6. “KARINCALAR” ı ezin
Daniel Amen “Beyninizi Değiştirin, Hayatınızı Değiştirin” adlı kitabında “KARINCALAR” – Otomatik Olumsuz Düşünceler hakkında konuşuyor. Bunlar genellikle “Bu insanlar gülüyor, benimle ilgili konuşuyor olmalılar” veya “Patron beni görmek istiyor mu? Kötü olmalı!” Gibi genellikle gerici olan kötü düşüncelerdir. Bu düşünceleri fark ettiğinizde, bunların ANT’lerden başka bir şey olmadığını anlayın ve ezin!

7. Lovin ‘, Touchin’ & Squeezin ‘(Arkadaşlarınız ve Aileniz)
İyi bir sarılmanın faydalarını bilmek için uzman olmanıza gerek yok. Arkadaşlarınızla, sevdiklerinizle ve hatta evcil hayvanlarınızla olumlu fiziksel temas, anında beni toparlayın. Bu konuda yapılan bir araştırmada, bir garsonun, çeklerini teslim ederken müşterilerinin bazılarına kolundaki dokunuşları vardı. Bu müşterilerden, dokunmadıkları müşterilerden daha yüksek ipuçları aldı!

8. Sosyal Etkinliğinizi Artırın
Sosyal aktiviteyi artırarak yalnızlığı azaltırsın. Kendinizi sağlıklı, mutlu insanlarla çevreleyin ve pozitif enerjileri sizi olumlu yönde etkileyecektir!

9. Bir Organizasyon için Gönüllü Olun veya Başka Bir Kişiye Yardım Edin
Yardım ettikten sonra herkes iyi hissediyor. Zamanınıza, paranıza veya kaynaklarınıza gönüllü olarak katılabilirsiniz. Dünyaya ne kadar pozitif enerji verirseniz, karşılığında o kadar çok alacaksınız.

10. Ruminasyon ile Mücadele için Desen Kesmelerini Kullanın
Kendinizi aydınlatıcı bulursanız, bunu durdurmanın harika bir yolu, deseni kesmek ve kendinizi tamamen farklı bir şey yapmaya zorlamaktır. Ruminasyon olumsuz bir şeye aşırı odaklanma gibidir. Asla üretken değildir, çünkü rasyonel veya çözüm odaklı değildir, sadece aşırı endişe duymaktadır. Fiziksel ortamınızı değiştirmeyi deneyin – yürüyüşe çıkın veya dışarıda oturun. Ayrıca bir arkadaşınızı arayabilir, bir kitap alabilir veya biraz müzik açabilirsiniz.

Kurumsal dünya söz konusu olduğunda, protokol hemen hemen dindir. Yapılması gereken şeyleri bilmek üretkenliğin temelleridir, ancak etkileşim ve istikrarlı bir zihne sahip olmak her şeyi gerçek üretkenlik haline getirir. Baskı altında bile iyi çalışanlar var, ancak bunlar nadir olanlar ve biz insan ve kusurluyuz. Cilt gibi stres gibi bu küçük şeyleri almak sorunlarımızı çözmeyecektir. Bazen kendimize elimizden gelenin en iyisini yapmadığımızı söylemekten ziyade işkolik olmaya başladığımızı itiraf etmek biraz cesaret ister.

Kategoriler
Makale

Sezgiye Giden Yol

Birdenbire, bir şeylerin gerçekleşmek üzere olduğu bu büyük önsezi yaşadığınızda ve sürprizinize göre, bu sezginin sonunda gerçeğe çevrildiği bir deneyim yaşadınız mı?

Mantıksal temeli olmayan bir şey hakkında güçlü hissettiğinizde buna sezgi denir. Üç izlenime sahiptir: basiret veya “üçüncü göz”, net bir şekilde algılama ve dinleme yoluyla hissetme.

Basiret, gözünüzün görebildiğinin ötesine geçtiği zamandır. Bu, bir yerde ne olduğunu bildiğiniz zamandır.

Açıkça algılamak temel olarak “önsezi” veya “bağırsak hissi” olarak adlandırdığımız şeydir. Bu, bir duygu ile boğulduğunuz ve bunu açıklayamadığınız ve söyleyebileceğiniz tek şey “Ben sadece biliyorum.”

Öte yandan, dinleme veya clairaudience aracılığıyla hissetme, çizgiler arasında “dinleyebiliyor”. Sezgi, belli bir sesin ne olursa olsun – bir arabanın kornağı ya da bir kuşun bükülmesi olsun – yoğun bir his uyandırdığı zamanlarda da olur.

Sadece birkaç kişiye sezgisel yetenekli olduğunu söylüyorlar. Astrologlar, Akrep veya Balık burcunda doğan insanların doğal olarak sezgisel olduğu konusunda ısrar ediyorlar ve E.S.P. Ancak, herkesin sezgi geliştirebileceğini ilan eden sol ve sağ filizlenen çalışmalar var.

Neden sezgi geliştirme ihtiyacını soruyorsun? Neden duygusal ve psikolojik durumunuzun olduğu gibi olmasın? Her şeyden önce, sezgi iyi iletişimi teşvik eder. Etrafınızdaki insanlara karşı daha duyarlı olmanızı sağlar; çoğu zaman sevdiklerinize zarar vermenizi engeller, çünkü onları anlayacak kadar sezgiselsiniz. Sezgi ayrıca sizi her zamankinden daha yaratıcı kılar. Sezgi, herhangi bir ifade aracı için daha yaratıcı meyve suları bırakmak anlamına gelir. Son olarak, sezginin iyileştirici bir gücü vardır. Bu iyileştirici güç fiziksel anlamda değil, gömülü bazı negatif enerjiyi yok etmek için ruhunuzun derinliklerine inmek.

Bununla birlikte, sezginizi geliştirmeye hazır mısınız? İşte bu hediyenin kilidini açmanın bazı yolları:

1. Hipnoz

Ah evet, hipnotize ol. Hipnoz, bir sarkaçın ileri geri hareketini izlemekle sınırlı değildir. Kendi kendine hipnoz yapın veya sezginizi güçlendirebilecek hipnotik programlardan yararlanabilirsiniz.

2. Meditasyon

Meditasyon yapmak, içinizde huzur bulmak demektir. Zihniniz ve kalbiniz çok fazla bagajla doluysa ve incindiyse, sonunda sezgiyi başlatabilecek o parçayı susatamazsınız. Meditasyon yapmanın pek çok yolu vardır: bir yoga dersi alın ya da sadece sizi doğrudan Zen’e götürebilecek bazı nefes alıştırmaları yapın.

3. Olumlu düşünün!

Endişesiz, korkusuz bir devlet, sezgisel yeteneğinizi geliştirmek için çok şey yapabilirdi. Olumlu kalarak, yakın hisleri ve olayları kolayca tanıyabilecek iyi enerjiyi çekersiniz.

4. Bırakın.

Ne anlama geliyor? Büyük bir karar vermenin eşiğindeyseniz, tüm engellemeleri bırakın ve serbest bırakmanın sizi nereye getirdiğini bulabileceğiniz sessiz bir yere gidin. Bazen sadece içinizdeki sesi dinlemeniz gerekir ve bırakmadığınız sürece bu ses çıkmaz.

5. Asla beklemeyin.

Engellemeleri ve sizi net bir şekilde düşünmenizi ve hissetmenizi engelleyen tüm şeyleri bıraktıktan sonra, asla hemen bir cevap beklemeyin. Asla “önsezi” hemen kucağınıza düşmesini beklemeyin. Biraz zaman verin, o zaman şaşıracaksınız – wham! – şimdi cevabınız var.

6. İlk izlenimlerinize inanın.

Birini ilk kez gördüğünüzde ve zevkinize göre biraz fazla kibirli olduğunu düşündüğünüzde, izlenimin gerçekte geçerli olması ihtimali vardır. Çoğu zaman, ilk izlenimler sezgisel olarak getirilir.

7. Mutlu kalın!

Görmek? Sezgisel olmak için ihtiyacınız olan tek şey mutlu kalmaktır! Mutluluk muazzam bir güç çeker ve bu güç sezgiyi içerir. Sezginize dokunurken, motivasyonunuz mutluluk ve memnuniyet olmalıdır. Bu öncül göz önüne alındığında, sezgi size kolayca düşecektir.

Sezgi yardımcı olur, çünkü bazen sizi başka türlü elde edilemeyecek bir şeye götürür. Sadece sezgi ile birçok hayat kurtarıldı. Bu armağan tarafından silahlandırılırsa karar vermek daha kolaydır. Şimdi sezgi geliştirin ve hiç hayal etmediğiniz faydalardan yararlanın.

Kategoriler
Makale

“Woody ile Hayat” kendinizi geliştirebilir daha 10 ilham tırnak

Biraz kahve alabilir ya da muhtemelen birkaç tur bira ya da zor bir günün ardından dinlenmek için ellerinizi alabileceğiniz başka bir içki alabilir. Evet, bu yüzden de suçluyum, birkaç tur votka� yarı çıplak sonra kafamın üzerinde bir abajur giyerek ölmediysem! Tamam, kötü örnek ve ben bu sarhoş stupor durumunda benim hakkımda kabuslar gördükten sonra bunu okuyan herkesten özür dilerim.

Sadece nasıl olduğunu sorma, lütfen.

Ama gerçekten ilginç olan şey, insanların damar patlaması stresiyle karşı karşıya kaldıklarında yaşamın normal kısmından nasıl geçtikleri? Demek istediğim, Zen ya da yoga gibi yeni çağ şeyleri iyi şeylerden biri ve aslında işe yarıyor. Hareket halindeyken kutudaki gülleri gerçekten koklayabilen insanların entelektüel tarafına yer var mı? Bana bu ‘akıl üzerinde’ şeyde gerçekten bir şey olması gerektiğini düşündürdü.

Mizah, ne zaman olursanız olun gerçekten de en iyi ilaçtır. Yani herkes çok zor güldükten sonra pantolonunu ıslatmak için bir komedyeni dinlemek için iyi para ödeyebilir. Olanlara ve çileye rağmen gidenlere rağmen, açık bir zihinle sıkıntılarla yüzleşirken, bulutlu bir vizyona sahip öfkeden daha iyi gülmek daha iyidir. Tüm zamanların en sevdiğim ünlülerinden biri Woody Allen olabilir. Şimdi bu, hiç denemeden bile, gusto ile çektiği yüzünüzün körlüğünü veren bir adam. Bir erkekle herhangi bir şey hakkında konuşabilirsiniz ve o konuyu alay etmek zorundadır ve bu konuda üzülmek yerine gülmeye başlarsınız.

Woody Allen şunları söylüyor:

1. “Para sadece finansal nedenlerden ötürü yoksulluktan daha iyidir.” Bana kulağa hoş geliyor, yani her şeyin pratikliği para içeriyor, ancak onu almak için bir kol ve bir bacak almak zorunda değil.

2. “Sanırım orada bizi izleyen bir şey var. Ne yazık ki, bu hükümet.” Dedi Nuff.

3. “Hayatta ölümden daha kötü şeyler var. Hiç sigorta satıcısıyla bir akşam geçirdiniz mi?” Bu klasik olanlardan biri. Demek istediğim, hayatın küçük problemleri hakkındaki mesele ‘o’ ortaya çıkana kadar o kadar da kötü değil.

Elbette, ilişkiler karmaşıklaşabilir veya muhtemelen ilişkilerle ilgili herhangi bir yazarın onu yakında keşfetmeye bağlı olduğu komplikasyonları olabilir. Vücudunuza kan pompalayan kalpteki gibi kalpten bahsetmediğiniz sürece, kalbimizin istediklerini takip ederiz.

4. “Aşk cevaptır, ancak cevabı beklerken seks bazı ilginç sorular ortaya çıkarır.” Ve daha fazlasını istiyorsanız, sormaya devam edin!

5. “Oral kontrasepsiyon hakkında hızlı bir kelime. Bir kızdan benimle yatmasını rica ettim, ‘hayır’ dedi.” Kulağa ‘pratik’ geliyor, sanırım.

Gündelik hayata gelince, olası her senaryodan en iyi şekilde nasıl yararlanabileceğini gerçekten biliyor ve bir sinire çarpması durumunda bir dava gerektirmiyor.

6. “Eşim olgunlaşmamıştı. Banyoda evde olurdum, içeri girer ve teknelerimi batırırdı.” Daha önce küvetimde hiç tekne yoktu. Sadece sıcak suya batırırken ona bakmak beni deniz tuttu.

7. “Ölümden korkmuyorum, sadece meydana geldiğinde orada olmak istemiyorum.” Yağmur yağarsa dökülür.

8. “Sütüm burnumdan çıktığında hariç, kahkaha için minnettarım.” Bira ya da gargarada kafa karıştırırken daha da kötüleşebilir ve bana bir kez oldu!

9. “Tanrı’yı ​​güldürmek istiyorsanız, ona planlarınızı anlatın.” En azından bizi yıldırımla vurmuyor ve bunun için minnettarım.

Önümüzdeki on, yirmi hatta otuz yılda hepimize ne olabileceğine rağmen, sanırım hepimiz olayları sadece perspektif olarak değil, farklı bir ışıkta görmeliyiz. Bize rehberlik edebilecek herhangi bir bilgelik olmadan hayatı hayal edemiyorum. Dindar olsak da olmasak da, korkularınızı kabul etmek ve onlarla nasıl başa çıkacağınızı öğrenmek, sadece geçinmek için bile önemli olan tek şeydir.

Ve bir şeyleri özetlemek gerekirse, işte bu, ne zaman, nerede olursak olalım, gittikçe geçen bilgeliğin çirkinliği.

10. “Mutlu olma yeteneği sahip olmadığın yerine sahip olduklarını takdir etmek ve beğenmektir.”

Ciao!

Kategoriler
Makale

İç Savaş Kurşun Toplama: Geçmişi Onurlandıran Bir Hobi

İç Savaş sırasında 1000’den fazla farklı türde mermi kullanıldığını biliyor muydunuz? Bu, İç Savaş’ta mermi toplamanın popüler bir hobi haline gelmesinin bir nedenidir. Diğer bir sebep ise, İç Savaş zamanının, ateşli silahların ve mühimmatın gelişiminde meydana gelen değişiklikleri görmesidir. Devrimin eski yuvarlak tüfek topları, alıştığımız biçimde mermilerle değiştiriliyordu. İç Savaş savaş alanlarında misket topları bulunurken, en yaygın kullanılan mermi türü, üssün etrafında üç halka bulunan .58 kalibrelik mermidir. Bulunan birçok mermi, biçimsiz olarak sıçramıştır. İç Savaş ve ateşli silahlardan her zaman etkilenmişseniz, İç Savaş mermi toplamanın tadını çıkaracağınız bir hobidir.

İnternet alım satımının gelmesiyle İç Savaş mermileri daha tahsil edilmiş ve fiyatlar hızla yükselmiştir. Sadece bu değil, bazen satıcılar bilgilendirilmez ve merminin değerinden fazlasını ister. Bu nedenlerden dolayı, İç Savaş mermi toplamaya yeni başlıyorsanız, iyi bir fiyat kılavuzu satın almak isteyeceksiniz. Sizin için daha iyi sonuç verirse çevrimiçi bir fiyat kılavuzu bile bulabilirsiniz.

Birçok İç Savaş mermi toplayıcısı, İç Savaş döneminden gelen mermi kalıplarını ve diğer kalıntıları da toplar. Gerçek bir meraklı, Güneydoğu’daki kasaba ve alanlarda başkaları ile savaşlar yürüten bir İç Savaş reenactoru olma olasılığını bile araştırır.

İç Savaş mermileri diğer koleksiyonerlerden satın alınarak toplanabilir veya kazmak ve arama yapmak için doğrudan savaş alanlarına giderek başlayabilirsiniz. Metal dedektörü İç Savaş mermisinin toplanmasını kolaylaştıracak. Üniformalardan, mermi kalıplarından, kemer tokalarından ve savaştan diğer metal eşyalardan düğmeler de bulabilirsiniz. Mermilerden bazıları oldukça derin gömülü olabilir. Bir kulaklık takmanız ve metal dedektörünüzdeki tondaki değişikliklere çok dikkat etmeniz gerekir. İç Savaş kalıntılarının avlanması korunan savaş alanlarında yasak, ancak savaşların yapıldığı eski yerler var. Sahibinden izin aldığınızdan ve kaztığınız tüm delikleri doldurduğunuzdan emin olun.

Bazı insanlar metal detektörlü mermiler için avlanmanın orada ölen askerlere saygı duymadığını gösterir. Bu fikri anlarlar çünkü bazen kurşun avcıları kurşunla birlikte kemikleri bulurlar. Bununla birlikte, gerçek şu ki, bu şekilde mermi bulan mermi avcılarının birçoğu kronikleşmiş ve haritalanmış durumda. Bu da İç Savaş hakkında bildiğimiz birçok gerçekle sonuçlanıyor.

İç Savaş, Amerikalıları etkilediği her şey yüzünden büyülemektedir. Herkes köleliğin ABD’nin tarihinde korkunç bir leke olduğunu kabul etse de, devletlerin hakları konusunu güçlü bir merkezi hükümete karşı tartışan bazı insanlar var. İç Savaş mermi toplanması, en fazla zayiat düşünüldüğünde, zaman zaman biraz rahatsız edici olsa da, ilginç bir hobidir. Kardeşinin mısır tarlalarında ve meralarda kardeşe karşı savaştığı hatırası asla geçmeyecek. İç Savaş mermi toplanması, bu anıtsal tarihi olayı anmanın bir yoludur.

Kategoriler
Makale

Çocuk Programları için El Sanatları Fikri Nasıl Bulunur?

Çocuk zenginleştirme konusunda zanaat fikri arayan bir kamp yöneticisi veya Sunday School öğretmeni misiniz? Belki yaratıcı tipte olmadığınızı hissediyorsunuz ve el sanatları projeleri ile gelmekte zorlanıyorsunuz. Bazı insanların zanaat fikirleri bulma ve hatta icat etme becerisi olduğu doğrudur, ancak yaratıcılığınız geliştirilebilir. Çocuk ihtiyaçları için bir zanaat fikri bulmayı kolaylaştırmanın yolları var.

İlk önce, herhangi bir mükemmeliyetçiliği bir kenara bırakın. Kendinizi düşünmeye kilitlemek bir şeyi yapmanın tek bir doğru yolu vardır, her kararı zorlaştırır. Yardım ettiğiniz çocuk programından bağımsız olarak, her zaman uygun birçok zanaat fikri vardır. Yanlış olanı seçmek için endişelenme! İlgili çocukların yaş ve beceri seviyelerini dikkate aldıysanız, seçiminiz yeterli olacaktır.

Ardından, bütçenizi göz önünde bulundurun. Çocuk programları için bir zanaat fikri seçerken, bazılarının pahalı olduğunu bilmeniz gerekir. Eğlenceli bir köpük resim çerçevesi veya küçük bir sopa yapmak için hazır ambalajlı kitler birkaç çocuk için uygun maliyetlidir, ancak çok sayıda çocuğa sahip bir el sanatı yapmanız gerekiyorsa, bu kitler çok pahalı olabilir. Hemen hemen aynı projeyi, yalnızca el işi kiti bileşenlerine bakarak ve aynı malzemeleri indirim mağazasında toplu olarak satın alarak yapmak genellikle kolaydır. Önceden biçimleri kesmek veya en azından çocukların kendi kesimlerini yapmak için kullanmaları için karton desenleri yapmak gibi bazı hazırlıklar yapmanız gerekebilir. Ancak tasarruf buna değecek.

Diğer bir husus şudur: Kadın liberallerinden yıllarca bencil olmalarına rağmen, gerçek kız ve erkeklerin farklı mesleklerden hoşlandıkları gerçeği var! Zanaat biraz kız gibi görünüyorsa, erkek kampında kullanmayın. Bağcıklı deri billfolds, Hint eserler, dinozor sanatı ve benzeri projeler ile sopa. Kızlar boncukları ve pembe ya da mor olan her şeyi sever. Her iki cinsiyetten çocukların da bulunduğu çocuk kampı için bir zanaat fikri için, onu çocuksu tarafta tutun ve kızları mutlu etmek için pembe materyaller sağlayın.

Yaratıcı olmayan türlerin farketmediği bir yaratıcılığın bir yönü de, fikirlerin başka fikirlerden kaynaklandığıdır. Başka bir deyişle, zanaat fikirlerinin bir kitabına veya web sitesine bakarsanız, belki hiçbiri size çekici gelmez, ancak izin verirseniz, benzer bir proje için bir fikir ortaya çıkarırlar. Elinizden geleni kullanın ve zanaat yönlerinde yapmanız gerekenleri değiştirin. Örneğin, zanaat ön cephesinde yazılmış bir slogan olabilir. Kendi gereksinimlerinize uyacak şekilde sloganı değiştirmeniz gerekirse, tamamen sorun değil. Örneğin, resimde gösterilen proje “Kızlar sallanır!” Diyebilir. Bunu “O Kaya!” Olarak değiştirebilirsin. Bu sizin VBS ihtiyaçlarınızı karşılarsa daha iyi olur.

Son bir öneri, çocukların kullanımı için iyi bir zanaat fikrine sahip olmak için talimatları değiştirmek veya yeni bir şey yaratmak zorunda olmadığınızı fark etmektir. Sizin için daha uygunsa, mektuba verilen talimatları takip etmekten çekinmeyin. Çocuklar her iki şekilde de iyi vakit geçirecekler. Sadece bir zanaat fikri seçin, çünkü çocuk yaratıcılığı her zaman yetişkin yaratıcılığını yener! Bu alanda kendi yeteneğiniz hakkında şüpheleriniz olsa bile, çocuklar bunu yaratıcı yapacaklardır.